Stredajšie predstavenie Applu odhalilo aj nové hodinky Apple Watch Series 4, ktoré dostali významné vylepšenie v podobe snímača pre EKG. Netrvalo dlho a jeden z najväčších čínskych výrobcov elektroniky chce taktiež inovovať svoje inteligentné hodinky o takúto funkciu. V spolupráci so spoločnosťou Huami predstaví Xiaomi novú generáciu hodiniek Amazfit, ktoré budú môcť rovnako odhaliť fibriláciu srdca.

Je tomu len 2 dni, čo Apple ukázal svetu svoje nové produkty, vrátane ešte lepších iPhonov a hodiniek Apple Watch. Už včera sme ťa informovali o príchode zlatej verzie Xiaomi Mi 8, ktorá dostane nové prevedenie ako iPhone Xs a Xs Max. Tento čínsky gigant tu však nekončí a o 3 dni odhalí ďalšiu novinku, ktorá sa svojou výbavou bude približovať hodinkám Apple Watch Series 4.

Xiaomi sa znova inšpiruje u Apple

V deň predstavenia nových iPhonov odhalil šéf spoločnosti Huami, že jej inžinieri zapracovali na novom spôsobe nepretržitého monitorovania srdcovej arytmie, ktorú bude môcť snímať nový precízny optický senzor. S takouto inováciou sme sa práve v tom čase stretli aj u hodiniek Apple Watch Series 4, ktoré chcú dbať na zdravie používateľa ešte viac. Keďže je Xiaomi vo svete známe aj ako „čínske Apple“, prinesie v tomto novom produkte svojim zákazníkom obdobné vylepšenie.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi nám o pár dní predstaví dve nové pecky: Mi Band 3 s NFC a Mi 8 Youth

Nový snímač pre monitorovanie fibrilácie srdca bude zabudovaný do úplne nových hodiniek so zatiaľ neznámym názvom, ktoré budú mať svoju premiéru už 17. septembra. Svojím dizajnom budú rovnako zapadať k doterajším modelom a dočkáme sa tak okrúhlej konštrukcie, v ktorej bude skrytý nový hardvér. Medzi vylepšeniami sa však nájde aj digitálny asistent Xiao AI, s ktorým bude možné ovládať domáce spotrebiče len pomocou hlasových príkazov.

Huami Amazfit Stratos s úplne novým kupónom!

Lákavá cena by mala byť samozrejmosťou

S touto novinkou svoje hodinky prinesie do sveta IoT aj Xiaomi, ktoré ich pripravuje na pondelkovú konferenciu v Pekingu. Čínsky gigant tak opäť raz nasleduje stopy svojho amerického protivníka, ktorý však na svoje Apple Watch Series 4 nasadil poriadne vysokú cenu. Tá by ale u čínskeho konkurenta mala byť k peňaženkám zákazníkov omnoho priateľskejšia. Veď koniec koncov sa Xiaomi vyznačuje perfektnými produktami za výborné ceny, pričom ďalšieho z nich sa dočkáme už o pár dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom