Oficiálny debut nových Apple produktov v divadle Steva Jobsa pokračuje odhalením nových doplnkov spoločnosti s vylepšenou výbavou a novými možnosťami. Dlhé mesiace čakania sa vyplatili a fanúšikovia sa môžu tešiť z inovácií ktoré im tieto novinky prinášajú. Ďalšími produktmi v dnešnej premiére zariadení sú inteligentné hodinky Apple Watch 4. generácie a vylepšené slúchadlá AirPods 2. 

Presne takto pred rokom sme boli svedkami premiéry aktuálnych hodiniek Apple Watch Series 3, ktoré však teraz dostávajú svojho vylepšeného nástupcu. Rovnaký fakt platí aj u bezdrôtových slúchadiel AirPods, ktoré prinášajú ešte lepšie funkcie. Apple teraz počas oficiálneho predstavenia týchto doplnkov prezradil všetky novinky, ktoré od nich môžeme očakávať.

Najdokonalejšie a najinteligentnejšie hodinky vôbec

Doterajšie správy z mnohých zdrojov hovorili o veľkých veciach, ktoré mali Apple Watch novej generácie zasiahnuť a mnohé z nich sa stali realitou. Dizajnéri spoločnosti dostali do konštrukcie týchto hodiniek ešte väčší displej, pričom zmenšili rámiky okolo neho. Očakávania sa tak splnili a Apple Watch Series 4 sú oproti predchádzajúcemu modelu o čosi väčšie. Menšia verzia prichádza vo veľkosti 40 mm a väčšie hodinky dostali ešte o 4 mm viac.

Rozsiahly displej ponúka perfektné farby a aj napriek rozlohe tohto panela a mnohým novým funkciám vydržia Apple Watch Series 4 na jedno nabitie rovnako dlho ako predošlá generácia. Viac energie šetríaj nový kremík, ktorá sa stará o kľúčové funkcie týchto hodiniek.

Ide o nový čip S-série, ktorý poháňa digitálneho asistenta Siri a zabezpečuje ešte plynulejší chod hodiniek, vrátane dokonalejšieho monitorovania fitnes aktivít. Medzi všetky populárne funkcie, ktorými sa doterajšie hodinky Apple Watch preslávili, pribudli teraz nové senzory elektrokardiogramu pre snímanie činnosti srdcového svalu. Ide o precíznejší spôsob sledovania činnosti srdca než doteraz ponúkali senzory pre meranie jeho tepu. Je to prvý produkt s podobnou funkciou dostupný priamo používateľom. Meranie prebieha 30 sekúnd priložením prstu na ovládaciu korunku Apple Watch.

Okrem toho nový akcelerometer je schopný zaznamenať pád. Zdá sa to ako nič neriešiaca funkcia, avšak opäť ide o bezpečnostnú funkciu. Ak sa totiž po páde používateľ počas určitého času nebude hýbať, hodinky automaticky zavolajú pomoc.

K tomu všetkému nezabudol Apple pribaliť aj odolnosť voči vode a prachu, na ktorú sme si už rýchlo zvykli. Púzdro, teda konštrukcia hodiniek je vyrobená z hliníka, no dostupná je tiež chirurgická oceľ a neskôr prídu aj Nike a Hermes modely. Apple Watch znova prichádzajú s podporou LTE konektivity, vďaka čomu si volania užije každý ich majiteľ. Dostalo aj na klasickú GPS verziu bez LTE pripojenia. Obe varianty dostali 3 farebné prevedenia, a to strieborno-šedé, strieborné a zlaté.

 

Spolu s novými hodinkami Apple uvádza tiež novú ponuku remienkov, ktoré budú k Apple Watch Series 4 dostupné. Pravdaže, staré remienky s nimi budú taktiež kompatibilné. Narozdiel od svojich smartfónov si v tomto prípade spoločnosť zachovala rovnakú cenovú politiku ako pred rokom. Za hodinky Apple Watch 4. generácie tak zákazník zaplatí 399 dolárov (GPS verzia) a verzia s LTE pripojením vyjde ma 499 dolárov.

Článok postupne aktualizujeme

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom