Ešte v máji nám Xiaomi predstavilo novú generáciu inteligentného náramku Mi Band. Gadget sa stal veľkým hitom aj u nás, časť fanúšikov však stále zostala mierne sklamaná. Sľubovaná verzia s NFC sa totiž  dodnes nedostala do predaja. Teraz však spoločnosť konečne oznámila dátum jej uvedenia na trh.

Už 19. septembra Xiaomi oficiálne uvádza do predaja Mi Band 3 s NFC za cenu 199 juanov, čo je v prepočte približne 25 €. O medzinárodnom predaji nepadlo zatiaľ ani slovo, ale už dostupnosť na domácom trhu je dobrým znakom, že náramok môže byť časom dostupný aj pre nás. Otázne však je, či u nás vôbec bude mať väčšie využitie než verzia predávaná v súčasnosti.

Model Mi Band 3 s NFC sa od štandardnej verzie líši podporou platieb Mi Pay, pri ktorých Xiaomi spolupracuje s domácimi bankami. Výrobca náramku doteraz nešpecifikoval, ako by daná technológia mohla fungovať na medzinárodnom trhu a či príde s nejakými zmenami. Z tohto dôvodu nie je ani isté, že verzia s NFC sa vôbec dostane do oficiálneho predaja mimo Čínu.

Pre domácich používateľov bude možné náramok využívať aj na platby v prostriedkoch hromadnej dopravy v 167 čínskych mestách. Informuje portál Gizmochina. Všetky podstatné informácie o štandardnej verzii Xiaomi Mi Band 3 sa dozvieš v našej recenzii.

Predstaví sa nám aj nový smartfón

Okrem spustenia predaja novej verzie obľúbeného náramku, sa v rovnaký dátum bude konať aj predstavenie pozmeneného modelu smartfónu Xiaomi Mi 8. Špeciálna edícia s názvom Youth Edition prinesie nižšiu cenovku, ale čosi uberie aj na výkonnostných parametroch. Procesorom by mal byť Snapdragon 710, doplnený o RAM v konfiguráciách 4, 6 a aj 8 GB.

Ďalšie informácie pochádzajú z certifikácie TENAA, kde sa vo výbave Xiaomi Mi 8 Youth Edition spomína aj 6,26-palcový FullHD displej. Má ísť o LCD panel s výrezom a pomerom strán 19:9. Horizontálne umiestnenie by mala dostať zadná duálna kamera s 12 MPx primárnym senzorom. Sekundárne objektív zatiaľ zostáva záhadou. Predný selfie fotoaparát ponúkne 24 MPx. Batéria má poskytnúť kapacitu 3250 mAh a vidieť by sme mohli aj verzie s gradientným farebným prevedením.

Ešte pred pár dňami špekulácie naznačovali aj ďalšiu verziu Mi 8 Screen Fingerprint Edition, o tej však v najnovších správach nepadlo ani slovo. Zatiaľ teda nie je jasné, či sa chystá ešte jeden model smartfónu Mi 8.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Iné zariadenia