Ešte v máji nám Xiaomi predstavilo novú generáciu inteligentného náramku Mi Band. Gadget sa stal veľkým hitom aj u nás, časť fanúšikov však stále zostala mierne sklamaná. Sľubovaná verzia s NFC sa totiž  dodnes nedostala do predaja. Teraz však spoločnosť konečne oznámila dátum jej uvedenia na trh.

Už 19. septembra Xiaomi oficiálne uvádza do predaja Mi Band 3 s NFC za cenu 199 juanov, čo je v prepočte približne 25 €. O medzinárodnom predaji nepadlo zatiaľ ani slovo, ale už dostupnosť na domácom trhu je dobrým znakom, že náramok môže byť časom dostupný aj pre nás. Otázne však je, či u nás vôbec bude mať väčšie využitie než verzia predávaná v súčasnosti.

Model Mi Band 3 s NFC sa od štandardnej verzie líši podporou platieb Mi Pay, pri ktorých Xiaomi spolupracuje s domácimi bankami. Výrobca náramku doteraz nešpecifikoval, ako by daná technológia mohla fungovať na medzinárodnom trhu a či príde s nejakými zmenami. Z tohto dôvodu nie je ani isté, že verzia s NFC sa vôbec dostane do oficiálneho predaja mimo Čínu.

Pre domácich používateľov bude možné náramok využívať aj na platby v prostriedkoch hromadnej dopravy v 167 čínskych mestách. Informuje portál Gizmochina. Všetky podstatné informácie o štandardnej verzii Xiaomi Mi Band 3 sa dozvieš v našej recenzii.

Predstaví sa nám aj nový smartfón

Okrem spustenia predaja novej verzie obľúbeného náramku, sa v rovnaký dátum bude konať aj predstavenie pozmeneného modelu smartfónu Xiaomi Mi 8. Špeciálna edícia s názvom Youth Edition prinesie nižšiu cenovku, ale čosi uberie aj na výkonnostných parametroch. Procesorom by mal byť Snapdragon 710, doplnený o RAM v konfiguráciách 4, 6 a aj 8 GB.

Ďalšie informácie pochádzajú z certifikácie TENAA, kde sa vo výbave Xiaomi Mi 8 Youth Edition spomína aj 6,26-palcový FullHD displej. Má ísť o LCD panel s výrezom a pomerom strán 19:9. Horizontálne umiestnenie by mala dostať zadná duálna kamera s 12 MPx primárnym senzorom. Sekundárne objektív zatiaľ zostáva záhadou. Predný selfie fotoaparát ponúkne 24 MPx. Batéria má poskytnúť kapacitu 3250 mAh a vidieť by sme mohli aj verzie s gradientným farebným prevedením.

Ešte pred pár dňami špekulácie naznačovali aj ďalšiu verziu Mi 8 Screen Fingerprint Edition, o tej však v najnovších správach nepadlo ani slovo. Zatiaľ teda nie je jasné, či sa chystá ešte jeden model smartfónu Mi 8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú