Čínsky technologický gigant zverejnil svoje finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka a podľa výsledných čísel má poriadny dôvod na radosť. Vďaka rozhodnutiam posledných mesiacov a expanzii na ďalšie trhy si spoločnosť prilepšila a jej príjmy výrazne stúpli. Celkový príjem Xiaomi sa zvýšil o viac ako 27 %, za čo môže z veľkej časti aj európsky trh a predaje smartfónov.

Xiaomi je aktuálne lídrom v predajoch smartfónov v Indii, kde sa mu nesmierne darí. Okrem tohto trhu sa mu však darí aj na iných zahraničných trhoch, kde sa predaje jeho produktov podpísali pod stúpajúce príjmy. Spoločnosť si tak za 1. kvartál tohto roka pripísala zisk vo výške 6,34 miliárd dolárov, čo je o 27,2 % viac ako pred rokom, informuje Android Authority.

Finančné zdravie Xiaomi sa naďalej zlepšuje

Rovnako tak sa zvýšil aj celkový zisk, ktorý počas posledného kvartálu činil 308 miliónov dolárov. V rovnakom období za rok 2018 pritom Xiaomi zarobilo o 22,4 % menej. Pozitívne čísla prichádzajú aj napriek stagnácii na čínskom trhu. O najväčší príjem sa však postarali zahraničné trhy s podielom až 38 %, informuje Gizmochina.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi smartfóny budú drahšie, potvrdil CEO spoločnosti a vysvetlil dôvody týchto krokov

Napriek poklesu predaja smartfónov po celom svete si podľa štatistík spoločnosti Catalys Xiaomi stále drží miesto 4. najväčšieho výrobcu v tomto segmente. Výrazný rast spoločnosti zabezpečil aj európsky trh, na ktorý expandovala len v posledných rokoch. V západnej Európe tento gigant pritom zaznamenal rast až o 115 %.

Tieto správy tak len potvrdzujú úspechy Xiaomi, ktoré si buduje svoju reputáciu predajom smartfónov, inteligentných doplnkov, televízií a zariadení do domácností. Rovnako tak sa chce spoločnosť zamerať aj na zlepšenie svojich softvérových a internetových služieb, ktoré medziročne priniesli vyšší zisk len o 0,6 %, informuje Gizmochina.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom