Xiaomi chce tento rok predať 100 miliónov smartfónov, dodávatelia sa majú pripraviť

Po úspešných minuloročných plánoch predať 60 miliónov zariadení si Xiaomi tento rok nastavuje latku ešte vyššie. Tento rok chce predať až 100 miliónov svojich zariadení!

[/blockquote]

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Čínske Xiaomi bude už o pár dní oslavovať 5. výročie existencie a CEO spoločnosti, Lei Jun, chystá špeciálne veci, ktoré by zákazníkov mohli patrične potešiť. Nielen, že Xiaomi chystá niekoľko ďalších nových produktov, ale taktiež plánuje predať až 100 miliónov chytrých telefónov zo svojej dielne.

xiaomi_smartfony_all
Než posúdite, že Xiaomi má priveľké sny, ukážeme vám zopár čísel. Spoločnosť v roku 2014 predala 65 miliónov telefónov, čo je samo o sebe obrovský pokrok oproti minulým obdobiam. Musíme ale uznať, že 100 miliónov je naozaj veľa, ale s ohľadom na spôsob, akým Xiaomi posledných pár mesiacov pokračuje, nemôžeme tvrdiť, že je to nemožné.

Xiaomi Redmi 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

V Číne Xiaomi pracuje na stabilizácii predaja najnovšieho modelu Mi Note. Na susednom, indickom trhu, sa spoločnosti darí predávať Redmi 2 popri Redmi Note a Mi 4. Práve na týchto trhoch sa Xiaomi drží naozaj dobre a plynie z nich nadpriemerné množstvo predaných kusov.

hugo_barra_foxconn

Hugo Barra na návšteve vo Foxconne

Nedávno sme sa dopočuli o smartfóne „Xiaomi Ferrari„, čo môže byť telefón, ktorý nám Xiaomi predstaví pravdepodobne na konci tohto roka a dopomôže splniť vytúžený cieľ. Samozrejme hranica s toľkými nulami (1 000 000) znie magicky, ale nieje to nemožné!

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Stanislav Holeva
Som študentom Technickej univerzity v Košiciach. S Androidom som sa stretol asi pred troma rokmi odkedy je aj mojím koníčkom. Prešlo mi cez ruky mnoho zariadení, ktoré mi dodali chuť a skúsenosti k tomu, aby som sa venoval práve portálu Touch.sk a pokúsil sa obohatiť svojimi príspevkami slovenskú a českú scénu dotykových zariadení. Momentálne som majiteľom zariadení: Nexus 5, Sony Xperie P, Samsung Galaxy S3 a iPhone 4S. Rád odpovedám na otázky a riešim problémy, ktoré majú niečo spoločné s mobilnými technológiami. Doposiaľ som figuroval ako redaktor pre Androidnews.sk. Mojím ďalším vášnivým koníčkom je fotografia.