O tom, že najnovšia generácia konzol bude obrovským technologickým skokom vpred, nemôžeme pochybovať. Na oficiálnom blogu Microsoftu sa včera objavil článok popisujúci možnosti novej konzoly, kde došlo na reč aj na spätnú kompatibilitu. Vyzerá to tak, že s tou má Microsoft ešte veľké plány.

Hranie starých hier na novších konzolách je nedocenenou výsadou, ktorú nie všetci výrobcovia konzol zvažujú pri vývoji novej generácie. Priebojníkom v tejto oblasti je ale Microsoft, keďže ten ponúka spätnú kompatibilitu takmer bez kompromisov aj na Xbox One.

Podľa Jasona Ronalda, hlavného produktového manažéra Xbox platformy, bude spätná kompatibilita pri nadchádzajúcej generácii konzol hrať veľkú rolu. Microsoft sa tak snaží túto myšlienku prehĺbiť po svojom, a to pridaním technológie HDR do určitých starších hier pôvodného Xboxu, ale aj Xboxu 360 bez akéhokoľvek dopadu na výkonnosť.

Ako to chce vývojový tím dosiahnuť, známe nie je, najmä ak pomyslíme na to, že niektoré tituly boli vydané ešte pred existenciou HDR. Jednou z možností, ako sa to môže Microsoftu podariť, je generickým upscallovaním obrazu do HDR, podobne ako to momentálne funguje pri FullHD obsahu na 4K televízoroch.

news.xbox.com

Druhou výsadou Xboxu Series X bude navyšovanie snímkovania starších hier do 60 alebo až 120 fps. Podľa správy na oficiálnom blogu tím zameriavajúci sa na kompatibilitu prišiel s prelomovou technológiou, pomocou ktorej dokáže dosiahnuť vyššie fps a navýšiť rozlíšenie bez toho, aby zasahovali do umeleckej vízie pôvodných autorov.

Prečítaj si tiež
Fanúšikovia pracujú na DLC k Mafii 2. Prinesie zrušené herné mechaniky z pôvodnej hry aj nový príbeh

Ronald rovnako naznačoval implementovanie funkcie Quick Resume na staršie hry. Táto funkcionalita bude využívať navýšený výkon Xboxu Series X, aby hráči mohli bezprostredne kedykoľvek prepnúť na inú hru bežiacu na pozadí a pokračovať tam, kde prestali.

Xbox Series X tak bude jediným miestom, kde si zahráš hry z pôvodného Xboxu, Xboxu 360 a Xbox One v tej najlepšej kvalite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú