Čo nedokážu herné štúdiá, zvládne herná komunita. Toto pravidlo sa v herných kruhoch už niekoľkokrát potvrdilo a vyzerá to tak, že fanúšikovské DLC k Mafii 2 túto opäť len a len potvrdzuje. Za módom stojí tím nadšencov M2Edit, navrácajúcich do kulís pôvodnej hry vyškrtnuté prvky, ktoré sa komplikovaným vývojom do konečnej hry nedostali.

Fanúšikovské príbehové rozšírenie Henry a jeho příběh sa už ako názov napovedá zameria na obľúbenca pôvodnej hry, Henryho Tomasina. Okrem príbehovej zložky mafiána stoja za zmienku herné mechaniky predstavené novým trailerom, ktoré mali byť prvotne zakomponované aj v pôvodnej hre.

Keďže z nedávno vydanej vylepšenej verzie nie sme úplne nadšení a na veľkolepú prerábku jednotky si ešte niekoľko týždňov počkáme, príbehové rozšírenie, aj keď vytvorené fanúšikmi, by nám padlo vhod. Podľa zverejnenej ukážky ide totižto o veľmi podarené a k predlohe s úctou pristupované príbehové rozšírenie.

Rovnako nás potešilo aj zakomponovanie cestovania mestskou dopravou, metrom alebo taxíkmi. Pridajú sa aj zbrane na blízko a početné interaktívne akcie, pripomínajúce reálny život v Empire Bay. Všetky tieto faktory sme popísali v našom nostalgickom článku ako aspekty hrateľnosti, ktoré boli pri vývoji Mafie 2 z konečnej hry vyradené.

Skupinka nadšencov M2Edit sa dala dokopy koncom roka 2017, kedy ako zvedaví hráči začali objavovať vynechané a zabudnuté súbory v hre Mafia 2. Svoje objavy tak s obľubou začali zdieľať na YouTube.

Celý projekt však nabral nový smer začiatkom 2018, kedy sa nadšenci rozhodli priniesť hernej komunite veľkolepé a profesionálnejšie poňaté neoficiálne rozšírenie, Henry a jeho příběh. Ambiciózne DLC je na ceste, no kedy si túto verziu zahráme, nám nevedia povedať ani samotní autori.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom