Len nedávno sme boli svedkami prekvapivého odhalenia konzoly novej generácie, Xbox Series X, o ktorom sme ťa informovali aj my. Microsoft teraz s najnovšími správami určite poteší množstvo hráčov, pretože potvrdil, že nový Xbox bude podporovať spätnú kompatibilitu hier už od príchodu na trh, píše Techradar.

Plná spätná kompatibilita už od začiatku

Nová generácia hernej konzoly od Microsoftu, Xbox Series X, sa bude pýšiť spätnou kompatibilitou hier už od uvedenia na trh. V rozhovore pre GameSpot to odhalil šéf Xboxu, Phil Spencer, ktorý tiež povedal, že už sám na novej konzole testuje kompatibilitu so staršími hrami.

„Chceli sme sa ubezpečiť, že od prvého dňa vydania konzoly môžeme plniť sľub spätnej kompatibility so staršími hrami. Hral som na novom Xbox Series X vcelku dosť hier z konzol Xbox 360 a Xbox One, a to len preto, aby sme s tým mohli rátať už v deň uvedenia na trh.“, povedal Spencer.

Otázne je, aké množstvo titulov bude nová konzola spätne podporovať. Microsoft však v tomto má jasno – spoločnosť chce, aby sa naozaj tisíce hier, ktoré bežia na Xbox One, dali hrať aj na Xbox Series X. „Chceme, aby tieto hry mohli ísť ďalej v vami, vrátane vašich služieb.

Či už sú to vaše štatistiky v GamerScore, zoznamy priateľov alebo úspechy v hrách, všetko by sa malo dať posunúť ďalej, aby pre vás pri prechode na ďalšiu generáciu neexistovali žiadne prekážky.“, uviedol programový manažér Xboxu, Jason Ronald.

Nenechaj si ujsť
Autori v Doom Eternal touto funkcionalitou riadne zatlačia na nostalgickú pílu

To však neznie úplne jednoducho, a pre Microsoft to určite nebolo ľahké. „Zaberá to veľa práce, pretože hry na konzolách sú optimalizované pre jedinečné schopnosti hardvéru zariadenia, pričom tu sa jedná o úplne novú generáciu.

Zároveň sme však pri navrhovaní novej konzoly mysleli aj na spätnú kompatibilitu, a urobili určité rozhodnutia tak, aby to fungovalo.“, dodal Ronald.

Je tak skvelé vidieť, že spoločnosť to s kompatibilitou Xbox Series X so staršími hrami myslí naozaj vážne, a hráči by sa tak nemali obávať, že o svoje kolekcie pri prechode na novú konzolu prídu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú