Microsoft kontinuálne upravuje Windows 10, pričom neustále pridáva, vylepšuje alebo obmieňa jeho funkcionality. Z času na čas však od nejakej funkcionality upustí, čo je aj prípadom potrasenia aktívnym oknom s cieľom minimalizovania ostatných.

Trik je tu s nami už od čias Windowsu 8 a aj keď je pomerne jednoduchý a vo vybraných situáciách nápomocný, my sme ho museli zaradiť na zoznam nie veľmi rozšírených funkcií.

Windows Latest teraz upozorňuje, že neadekvátny záujem o vymoženosť zjavne javila väčšina používateľskej základne, a tak ju Microsoft s ďalšou aktualizáciou Windowsu už v základe vypne.

Jej absencia bola spozorovaná už v decembri, pričom len nedávno na jej možnosť návratu upozornil samotný Microsoft v dokumente, opisujúcom zmeny konkrétnej aktualizácie. „Aero Shake“ bude v blízkej budúcnosti natívne deaktivované, no funkcia úplne nevymizne.

Potrasenie aktívnym oknom s cieľom minimalizácie ostatných aktivuješ spätne skrz Editor registrov nasledovne:

  • Otvor Editor registrov ako správca
  • Zájdi na túto cestu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
  • Tu vytvor DWORD (32-bit) hodnotu a pomenuj ju „DisallowShaking“ bez úvodzoviek
  • Novovytvorený záznam otvor a (pokiaľ tam je 1) zmeň hodnotu na 0
  • Funkcia by mala fungovať okamžite, v prípade nefunkčnosti reštartuj počítač

Pamätaj, že funkcionalitu zatiaľ všetci v počítači dostupnú máme, keďže jej absenciu si všimli iba vybraní testeri Insider programu. Do produkčných, čiže aj našich verzií Windows 10, sa táto aktualizácia dostane až v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Čo ešte blízke aktualizácie prinesú?

Minule sme informovali o príchode veľkej novinky týkajúcej sa panela úloh. Ten už s aktualizáciou 21H2 dostane vlastnú spravodajskú sekciu, ponúkajúcu personalizované správy, počasie alebo informácie z akciových trhov.

Do roku 2022 by sme rovnako mali dočkať úplne novej podoby Outlooku, ktorý všetky svoje podoby zjednotí do jednej, inšpirovanej aktuálnou webovou aplikáciou. Cieľom jednotného Outlooku je priniesť rovnaký zážitok používateľom na rôznych platformách, kedy sa Microsoft zároveň zbaví dedikovaných programov Mail a Kalendár.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom