Pokiaľ si niekedy v minulosti používal základnú e-mailovú aplikáciu Windowsu 10, určite si aj sám zvážil, že na trhu sú podstatne prehľadnejšie a pohodlnejšie alternatívy. Lepšie je na tom kalendár, ktorý sa však taktiež neteší veľkej fanúšikovskej základni.

Navyše vedľa tejto dvojice aplikácií ponúka Microsoft aj tradičný Outlook (varianty pre Windows a Mac) zastrešujúci funkcie ako e-mailového, tak aj organizačného klienta a jeho kompletne webovú verziu určenú pre prehliadače.

Podľa informácii portálu Windows Central, Microsoft plánuje v blízkej dobe nahradenie všetkých vyššie popísaných služieb jediným klientom, postaveným na vlastnostiach aktuálneho webového Outlooku.

Toto je webová verzia Outooku (OWA). Dizajn a prevažne webové vlastnosti prevezme nový Outlook, naplánovaný na rok 2022 (Zdroj: Microsoft)

Vízia One Outlook stavia na zosúladení mailového a organizačného klienta do podoby jednotného produktu, rovnako fungujúceho na všetkých dostupných operačných systémoch. Zároveň nahradí aplikácie Kalendár a Mail, ktoré sú momentálne voliteľnou súčasťou každej inštalácie Windows 10.

Projekt nesie označenie Monarch a podľa dostupných informácií má ponúknuť možnosť offline úložiska a prekopaných notifikácií, vďaka čomu bude Outlook ešte väčšmi prepojený s operačným systémom. Microsoft ponúkne prvý náhľad na projekt Monarch už koncom tohto roka, kedy absolútne vystriedanie aplikácií Mail a Kalendár je naplánované na rok 2022.

Nenechaj si ujsť
Špehovanie osobných dát vo Windows 10: Drž sa týchto pravidiel, ako ho zakázať (návody)

Oveľa väčším sústom je úplné nahradenie tradičného Win32 Outlooku, ktorý najmä v korporátnom svete tvorí aj v dnešnej dobe veľké percentu digitálnej štruktúry podnikov. Zdroj zároveň uvádza, že aplikácie Mail a Kalendár si ešte koncom tohto roka prejdú ľahkou zmenou dizajnu, ktorý by sa mal približovať vízii pre rok 2022.

Ako naznačujeme vyššie, Outlook by mal naprieč všetkými systémami fungovať podobne ako webová aplikácia klienta (OWA). Vďaka tomu bude nielenže používateľský zážitok jednotný, ale program zaberie na disku menej miesta, keďže väčšina jeho súčastí sa presunie do online priestoru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP