Windows 10 S je odľahčená verzia klasického Windowsu 10, ktorý je určený predovšetkým pre študentov. Rovnako to má byť akýsi konkurent pre Chrome OS. Windows 10 S má však jeden drobný háčik.

Tým drobným háčikom je možnosť inštalovať iba tie aplikácie, ktoré sú dostupné v Microsoft Store. Hovoríš si, že to nie je až taký problém? Ten však nastáva v momente, keď si budeš chcieť z Microsoft Store nainštalovať svoj obľúbený webový prehliadač. Žiaden tam totižto nenájdeš. Za všetko môže politika Microsoftu. Ten totižto uvádza, že webový prehliadač, ktorý chce byť dostupný v obchode, musí používať HTML engine a JavaScripty poskytované samotným Microsoftom.

V praxi to znamená, že spoločnosti ako Mozilla alebo Google by museli vytvoriť špeciálnu verziu prehliadača, ktorá by vyhovovala daným podmienkam a až vtedy by vznikla šanca, že ich prehliadač bude dostupný v obchode. Aj to však nemusí byť stopercentne isté.

Tento zdanlivo neneriešiteľný problém sa ale dá vyriešiť naozaj ľahko, a to jednoduchou aktualizáciou Windowsu 10 S na Windows 10 Pro. Ak teda budeš mať zariadenie práve s predinštalovaným Windowsom 10 S, budeš si musieť zvyknúť na prehliadač Microsoft Edge, alebo jednoducho vymeniť, respektíve aktualizovať systém.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom