Vylepšenia operačného systému Microsoftu nedopadli vždy tak ako by si spoločnosť priala a aktualizácie neraz sprevádzali aj nemalé problémy. Situácia však začala eskalovať počas tejto jesene, keď softvérový gigant vydal veľký update, ktorý mal do jeho nového Windowsu 10 priniesť rad noviniek, no miesto nich sa používatelia dočkali len problémov. K doterajším chybám októbrovej aktualizácie s označením 1809 sa pridávajú ďalšie, ktoré sa Microsoft stále snaží napraviť, no to mu môže ešte chvíľu trvať.

Napriek snahám spoločnosti sa problémy jej operačnému systému stále nevyhýbajú. Popri udržiavaní starších verzií Windowsu musí Microsoft stíhať opravovať a vylepšovať aj nový Windows 10, ktorý chcel inovovať novou októbrovou aktualizáciou. Rovnako ako pred pol rokom pri aprílovom update, ani tentokrát sa to však neobišlo bez chýb. Tie sú ale väčšie než by sme predpokladali a miesto nápravy problémov sa situácia ešte viac zhoršila.

Nočná mora pre Microsoft nekončí

Pravdou však ostáva, že problémy nepostihli všetkých používateľov a niektorí si tak mohli nainštalovať októbrový update bez akýkoľvek neduhov. Iní sa zasa stretli so stratou súborov a v prípade niektorých počítačov od spoločnosti HP dochádzalo k zobrazovaniu BSOD, teda „modrej obrazovky smrti“. Viacerých majiteľov zariadení s týmto systémom tak nová aktualizácia poriadne odradila a pre istotu ju radšej nenainštalovali. Ako sa zdá, zrejme urobili správne rozhodnutie, nakoľko sa objavili ďalšie chyby vo verzii 1809, ktoré môžu mať vážny dopad na fungovanie notebookov a počítačov.

Nenechaj si ujsť
Microsoft ukázal novú svetlú tému vo Windows 10. Ohlasy ľudí sú negatívne

Microsoft aktualizoval svoj web o nové nedostatky tejto aktualizácie. Tá podľa popisu spôsobuje problémy so synchronizáciou zdieľaných albumov v iCloud a pri inštalácii tejto cloudovej aplikácie dochádza vo verzii systému 1809 k chybovej hláške. Na tomto probléme už spoločnosť pracuje spolu s Apple a oprava chyby by mala prísť čoskoro. Zoznam problémov je však rozsiahlejší a týka sa aj VPN klientov, ktorí pri využívaní služby VPN strácajú po októbrovej aktualizácii sieťové pripojenie.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Chyby postihujú aj sieťové drivery, ktoré sa po štarte systému nemusia načítať, a teda sa pri ich ikone zobrazí červené „X“. Jedným z ďalších problémov je pritom aj zatváranie kariet v prehliadači Microsoft Edge, pokiaľ je v počítači prítomná grafická karta z radu AMD Radeon HD2000, alebo HD4000. Tie však už nemá podporovať ani samotný výrobca a Microsoft sa preto uchýlil k rovnakému kroku. Problémov je teda neúrekom a spoločnosť má ešte mnoho práce, aby všetky z nich opravila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom