Októbrová veľká aktualizácia systému Windows síce priniesla viacero významných vylepšení, no spoločne s nimi aj radu problémov.

Hneď prvým problémom bolo vymazávanie určitých súborov. Dosť nepríjemná záležitosť, a to hlavne v prípade, ak sa jednalo o dôležitejšie súbory, prípadne rozpracované úlohy. Dokonca sa objavili prípady, kedy došlo ku kompletnému vymazaniu používateľského konta. S vymazaním niektorých súborov som sa stretol pri aktualizácii aj ja, no našťastie som ich všetky našiel v koši. No zrejme nie každý dopadol takto dobre a celé to viedlo k až pozastaveniu celej aktualizácie.

Ďalší veľký problém

Medzičasom sa aktualizácia znova spustila, no vynoril sa s ňou ďalší závažný problém. Niektoré počítače od spoločnosti HP totiž skončili s neslávne známou modrou obrazovkou (BSOD). Chyba má byť v dôsledku nekompatibilných ovládačov. Poväčšine ide o model EliteDesk 800 G3, ktorý je využívaný hlavne vo väčších podnikoch.

Prečítaj si tiež
Októbrová aktualizácia Windows 10 napáchala značné škody. Niektorí používatelia prišli o osobné súbory

Chybná verzia nesie označenie KB4464330. V súčasnosti sú dostupné len dve možné riešenia. Prvým z nich je nainštalovať aktualizáciu s označením KB4462919, ktorá by už mala byť v poriadku. Druhou variantou je odstrániť súbor HpqKbFiltr.sys zo system32/drivers. Táto aktualizácia je tak rozhodne tou, s ktorou sa Microsoft chváliť nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom