Microsoft si pol roka po veľkej aprílovej aktualizácii svojho systému pre počítače pripravil ďalší veľký update. Nová aktualizácia už bola vypustená medzi používateľov, no mnohí z nich sa pri jej inštalácii stretli s veľmi nepríjemným problémom. Najnovšia verzia Windows 10 po aktualizovaní automaticky vymazáva dokumenty a fotky, vrátane profilov, ktoré zrejme zmizli z pamätí počítačov nadobro.

Ďalšia veľká aktualizácia od tohto softvérového giganta mala priniesť do našich počítačov rad nových zmien, s ktorými by bolo používanie systému Windows 10 ešte lepšie. Medzi všetkými novinkami je skutočne mnoho užitočných vylepšení, ktoré ocenia mnohí ľudia, no radosť teraz strieda frustrácia z veľkého problému.

Nová aktualizácia Microsoftu nevyšla podľa predstáv

Októbrový balík veľkých noviniek pre Windows 10 začal Microsoft vypúšťať medzi počítače počas tohto týždňa. Už krátko po sprístupnení aktualizácie však veľa používateľov hlásilo samovoľné odstraňovanie súborov z priečinku Dokumenty a Obrázky. Na tento závažný problém sa mnohí snažili nájsť odpoveď aj na diskusných fórach ako Reddit či na stránke Microsoftu. V niektorých prípadoch došlo k vymazaniu dokumentov a fotografií, no iní používatelia sa zasa stretli aj s úplným vymazaním používateľských profilov.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Nenechaj si ujsť
Na Windows 10 mieri významná a hlavne obrovská aktualizácia. Toto sú najvýznamnejšie novinky

Na posledný spomínaný problém priniesol jeden z členov fóra Reddit možné riešenie, ktoré by malo fungovať s Windowsom 10 vo verzii „Pro“. Záruka, že tento trik odstraňovanie profilov zastaví aj v iných vydaniach systému však neexistuje. Zatiaľ nie je presne jasné, prečo k tomuto nedobrovoľnému odstraňovaniu dát dochádza a Microsoft sa k celej situácii ešte nevyjadril. Jediným bezpečným riešením ako predísť tomuto problému je odložiť aktualizovanie systému, pokým sa chyba neodstráni. Veľkú októbrovú aktualizáciu si doteraz nainštalovalo mnoho používateľov, no zväčša to boli tí, ktorí si update vyhľadali v nastaveniach manuálne.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Microsoft totiž ešte neponúkal túto novinku automaticky. Množstvo poškodených počítačov a stratených dát je napriek tomu poriadne veľké. Spoločnosť už zrejme pátra po príčine celého problému, no kým dôjde k náprave, chvíľu si budeme musieť počkať. Nateraz tak neodporúčame riskovať stratu dát a októbrovú aktualizáciu radšej do svojho počítača ešte neinštaluj. Pokiaľ by však niekto chcel predsa len preskúmať nové funkcie, rozhodne sa predtým oplatí svoje dokumenty a obrázky zálohovať na externé médium. Stretol si sa s týmto neduhom októbrovej aktualizácie Windowsu 10 aj ty?

Aktualizované:

Ako informoval Microsoft na svoje stránke podpory, distribúcia októbrovej aktualizácie je v súčasnosti pozastavená. Spoločnosť v súčasnosti prešetruje príčiny problému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom