Tmavé režimy a témy sú in a platí to ako v smartfónoch, tak aj iných zariadeniach. Okrem estetického dizajnu však plní funkciu šetrenia energie, avšak len v tom prípade, ak má tvoje zariadenia AMOLED displej.

Tmavá téma bola súčasťou aj nedávnej októbrovej aktualizácia Windows 10 a priniesla tak očakávanú funkciu, ktorú požadovalo čoraz viac používateľov. V najbližšej aktualizácii by však malo dôjsť aj zmene v klasickom svetlom režime. A úprimne, zatiaľ to vyzerá hrozne.

Svetlá. Až príliš

Spoločnosť Microsoft už v najbližšej aktualizácii prinesie novú tému do systému Windows, tentokrát založenú na svetlejších farbách. Technologický gigant ju ukázal v testovacej zostave a popravde, je až príliš svetlá. Niekomu síce možno vyhovuje, no väčšina používateľov sa zhoduje na tom, že ide o krok vedľa.

Síce to nie je až tak závažná zmena, no zástancovia tradičnej svetlej témy môžu ostať sklamaní. Vzhľadom na svetlejšie farby v tejto téme tak menšie zmeny postihli aj predvolenú tapetu systému, ktorá má po novom mäkšie farby, aby príliš v danej téme nevyčnievala.

Prečítaj si tiež
Microsoft musí spraviť ešte kopec roboty na Windowse, aby boli hráči spokojní

Do ostrej prevádzky sa novinka dostane pravdepodobne až v apríli, kedy je naplánovaný veľký jarný update. Okrem toho prídu vylepšenia v nástrojoch na strihanie, aktualizovaná bude predvolená aplikácia na tlač a zmenou prejde aj Windows Update, kde bude upravené inteligentné aktualizovanie, aby sa predišlo neočakávaným reštartom. Mimo týchto menších vylepšení sa určite objavia aj väčšie, ktoré sú zatiaľ skryté rúškom tajomstva a Microsoft si ich zatiaľ poctivo stráži.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom