Operačný systém Windows 10 opäť postihuje problém, ktorý tentokrát rozhnevá najmä hráčov hier. Funkcia, ktorá by mala za normálnych okolností zlepšiť zážitok a prispôsobiť systém, aby sa hráč mohol nerušene venovať hraniu, spôsobuje pravý opak. Herný režim momentálne trpí chybou, ktorá môže spôsobovať spomaľovanie pri hraní, či kolísanie fps. Chyba sa má týkať zariadení s grafickým kartami od AMD aj Nvidie, informuje TechRadar.

Úlohou tohto špeciálneho režimu vo Windows 10 je po jeho aktivovaní a zapnutí hry prispôsobiť procesy na pozadí tak, aby hráč nebol rušený rôznymi notifikáciami, alebo aby nedochádzalo k inštalácii driverov a zároveň prispôsobuje systém pre čo najlepší zážitok z hrania.

Podľa Microsoftu je navrhnutý aj na to, aby zvýšil fps v hrách. Teraz ale Herný režim spôsobuje mnohým hráčom vrásky na čele.

Herný režim spôsobuje problémy pri hraní hier

Pri spustení niektorých hier totiž dochádza k výraznému spomaleniu výkonu a zníženiu obrazovej frekvencie. Problému sa pritom podľa sťažností používateľov na Reddite nevyhli ani grafické karty Radeon RX 5700 XT, RX 480, R9 290 a ďalšie modely od AMD, no ovplyvnené sú aj karty Nvidia GTX 980, GTX 1080 Ti a iné.

Mnohí hráči môžu pri zhoršení výkonu nadobudnúť dojem, že sa jedná o problém s grafickou kartou. Chyba má postihovať hry ako Call of Duty: Warzone, League of Legends, Destiny, alebo aj ďalšie tituly.

Unsplash

Nenechaj si ujsť
Meníme vzhľad Windows 10: Vybrali sme parádne témy, ktoré ho zmenia od základov

Problém sa však nemá asociovať s ovládačmi, ale práve s Herným režimom, ktorý tak pri hraní pôsobí kontraproduktívne. Miesto zvyšovania výkonu a zážitku z hrania ho dokáže kvôli chybe pokaziť.

Celkový výkon systému pri bežnom používaní ale nie je ovplyvnený. Zatiaľ nie je jasne určená príčina, prečo tento režim spôsobuje takéto problémy. Riešením však má byť jeho vypnutie. Chybu sa už snažia opraviť aj inžinieri v AMD, informuje PCGamer.

Screenshot/FonTech

Ako vypnúť Herný režim vo Windows 10:

  • Otvoriť Nastavenia
  • V záložke Hranie hier zvoliť Herný režim
  • Vypnúť Herný režim

Takéto dočasné riešenie by malo hráčom pomôcť vrátiť výkon pri hraní opäť do normálu, pokým nebude chyba Herného režimu odstránená.

Tento režim Microsoft do Windows 10 zabudoval ešte v roku 2017, aby zvýšil výkon pri hraní. Aktuálne však táto funkcia vôbec neplní svoju úlohu. Ostáva tak len dúfať, že vývojári spoločnosti problém opravia čo najskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom