Legendárny MP3 prehrávač Winamp ukončil svoju púť ešte v roku 2013. Aj keď sa stále dal nainštalovať, už viac nebol oficiálne podporovaný.

Začiatkom roka sa tiež objavila možnosť jeho spustenia priamo z prehliadača pomocou šikovného emulátora. No podľa správ sa tento legendárny prehrávač prerobí na mobilnú aplikáciu, ktorá síce je k dispozícii aj teraz, no nová verzia by mala priniesť výrazne vylepšenia. Spoločnosť, ktorá v roku 2014 Winamp prebrala, s ním má veľké plány a aplikácia by sa mala na trhu objaviť už v budúcom roku.

Pre počítače aj mobily

Cieľom spoločnosti je úplne prekopať celú aplikáciu, aby bola vhodná ako pre stolové, tak aj mobilné zariadenia. Vzniknúť by tak mala jedna aplikácia, ktorá by združovala hudbu z cloudu, podcasty, rôzne streamingové stanice a samozrejme aj hudbu z telefónu. Či bude aplikácia prepojená aj so službami Spotify a Apple Music, zatiaľ nie je známe. Táto možnosť však zatiaľ nebola vyvrátená, no ani potvrdená.

winamp pre pc aj mobily
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / jordaneldredge

Prečítaj si tiež
Legendárny prehrávač hudby z našich začiatkov na internete si môžeš znova vychutnať v prehliadači

Taktiež nie sú ani žiadne podrobnosti ohľadom samotnej aplikácii a ani ako bude vyzerať. Vzhľadom na dátum vydania je to však normálne a postupom času sa na internet určite dostanú bližšie informácie. Tento týždeň vyjde pre mobilnú aplikáciu verzia 5.8, pričom verzia 6.0 bude vydaná začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom