Obľúbená aplikácia pre navigáciu dostáva vynovený vzhľad. Waze po novom prinesie nové upozornenia či redizajn loga a niektorých ikon v samotnej aplikácii, pričom chýbať nebudú ani nové ikony vyjadrujúce nálady. Portál 9to5Google upozornil na novinky.

V oficiálnom prehlásení kreatívny riaditeľ Jake Shaw priblížil nové zmeny, ktorými prechádza populárna navigačná aplikácia Waze.

Zmien je veľa

Ako Shaw uvádza v prehlásení, cieľom spoločnosti bolo vždy vylepšiť náladu používateľom počas ciest, nakoľko premávka môže byť často hrozná. Či už je to prostredníctvom nových funkcií ako je plánovanie trás, alebo zobrazenie cien okolitých čerpacích staníc, prípadne pridaním hlasu celebrít do navigácie.

Spoločnosť sa rozhodla priniesť nové zmeny vychádzajúce z mnohých konzultácií na mítingoch či zo štúdie uskutočnenej na vzorke 13 000 vodičov, ktorí sa rozhodli poskytnúť svoje názory na optimalizáciu aplikácie.

Výsledkom je tak „veselší“ dizajn, ktorý zahŕňa aj nové logo. To sa síce príliš nezmenilo, no má evokovať jednoduchší vzhľad a priateľskosť.

Zobraziť celú galériu (2)
Nové logo a nálady v aplikácii Waze. Zdroj: Waze/úprava redakcie

Nenechaj si ujsť
Waze oficiálne prináša očakávanú novinku pri navigovaní aj na Slovensko

Pribudlo aj 30 nových ikoniek vyjadrujúcich nálady, ktoré umožnia vodičom ukázať svoju náladu na cestách, pričom ich dizajn je vytvorený v súlade s novým logom.

Prístupné sú cez kliknutie na vyhľadávanie a prechod do sekcie Môj Waze v položke Nálada. Celkovo sú farby v aplikácii jasnejšie a sýtejšie s jasnými obrysmi.

Nové pastelové farby sa majú stať symbolom vylepšenej vizuálnej identity spoločnosti, pričom použité nebudú len v aplikácii, ale aj na oficiálnom webe, sociálnych sieťach, v propagačných materiáloch či e-mailovej komunikácii. Jemných dizajnových zmien sa dočkali aj upozornenia. Úpravy sú najviac badateľné v časti upozornení na nebezpečenstvo na ceste.

Tieto zmeny síce doposiaľ nie sú nijako radikálne, no Shaw upozorňuje, že ide len o začiatok. Novinky majú ešte viac stmeliť komunitu, pomôcť vodičom pri ich cestách a pripraviť pôdu pre ďalšie nové funkcionality.

Aktualizovaná verzia aplikácie je už oficiálne dostupná pre Android zariadenia prostredníctvom Google Play a pre iOS zariadenia v obchode App Store.

‎Waze Navigation & Live Traffic
‎Waze Navigation & Live Traffic

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom