Zhruba v takomto čase v roku 2016 sa začali v médiách objavovať prvé správy o defektných kusoch Samsungu Galaxy Note 7, ktoré sa samovoľne vznecovali kvôli chybným batériám. Na pohľad ojedinelý problém vyústil do katastrofy, ktorá stála spoločnosť milióny a poškvrnila jej povesť. Zdalo sa, že kauza horiacich Samsungov je už za nami, no teraz sa objavil prvý prípad samovoľného vznietenia, v ktorom hral hlavnú rolu nový Galaxy Note 9.

Každý, kto hoc len sporadicky sleduje dianie vo svete smartfónov, si bude pamätať na horiacu vlajkovú loď Samsungu pred 2 rokmi. Spočiatku išlo len o zopár poškodených kusov vtedy nového modelu Galaxy Note 7, no rázom sa situácia poriadne vyhrotila. Horiace smartfóny pribúdali a používateľom nepomohla ani výmena akumulátora za nový. Nakoniec Samsung stiahol väčšinu kusov tohto top modelu z obehu a snažil sa odčiniť svoju fatálnu chybu. Teraz sa po 2 rokoch od tejto kauzy nepríjemná minulosť kórejského giganta opäť vynára na povrch.

História sa začína opakovať

Za všetko môže prvý prípad zhoreného Samsungu Galaxy Note 9, ktorý sa mal samovoľne vznietiť istej realitnej agentke z Long Islandu už 3. septembra, teda len pár dní po spustení oficiálneho predaja. Nešťastná majiteľka tejto čerstvej novinky bola zážitkom traumatizovaná a opísala, že predtým, než sa jej Samsung vznietil, vydával piskľavý zvuk a začal z neho vychádzať hustý dym. Všetko zhoršoval fakt, že sa v tom čase nachádzala sama vo výťahu, ktorý sa rýchlo zaplnil dymom a začala mať problém s dýchaním. Našťastie jej po otvorení dverí pomohol „samaritán“, ktorý poškodený Samsung uchopil handrou a hodil ho do vedra s vodou.

Nenechaj si ujsť
Žene z Číny vybuchol iPhone 6 priamo pred očami na palubnej doske auta. Na vine je vymenená neoficiálna batéria

Majiteľka tohto horiaceho kusu už zažalovala výrobcu, ktorý sa bude týmto prípadom ihneď zaoberať. Kórejská spoločnosť si viac nemôže dovoliť ďalší škandál s horiacimi smartfónmi. Aj keď znie tento zážitok realitnej agentky trocha dramaticky, Samsung nenecháva nič na ľahkú váhu. Pri ďalšom vznietení už nemusí situáciu zachrániť náhodný okoloidúci s vedrom vody. Tento prípad je ale zatiaľ jediným a ostáva len dúfať, že aj posledným. K problému sa vyjadril aj Samsung so zastúpením na Slovensku.

„Spoločnosť Samsung berie bezpečnosť zákazníkov veľmi vážne a stojí si za kvalitou miliónov používaných zariadení Galaxy. Nedostali sme žiadne hlásenia o podobných udalostiach týkajúcich sa zariadenia Galaxy Note 9 a tento prípad vyšetrujeme.“ – oficiálne vyjadrenie Samsungu na Slovensku.

Rovnaký problém pred dvoma rokmi spustila opäť batéria, ktorá mala síce slušnú kapacitu, no výrobca jej príliš miesta v konštrukcii Galaxy Note 7-ky nenechal. Tento rok sme sa dočkali dokonca až 4 000 mAh batérie v takmer rovnakej konštrukcii, akú mal minulý rok Galaxy Note 8 s 3 300 mAh akumulátorom. Bolo skvelé vidieť, že sa Samsung odhodlal staviť na väčší zdroj energie, no dúfajme, že toto rozhodnutie nebude spúšťačom ďalšieho podobného scenára ako v roku 2016.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú