Oprava smartfónu mimo oficiálneho servisu sa nevypláca, zvlášť pokiaľ ide o batériu. Svoje o tom vie majiteľka iPhonu 6, ktorej telefón z ničoho nič doslova vybuchol.

Majiteľka zažila teror priami na diaľnici. Jej smartfón totižto z ničoho nič vybuchol len niekoľko centimetrov od nej. Na vine však nie je samotný smartfón, ale jeho batéria. Manžel majiteľky totižto poznamenal, že v smartfóne bola len nedávno menená batéria v lokálnom neoficiálnom servise Ho Ho Fast. Pri výmene došlo k použitiu neoficiálneho alebo repasovaného produktu.

Incident, ktorý nechce nikto zažiť

Incident sa odohral v stredu ráno na diaľnici smerom do Šanghaja. Všetko vyzeralo byť v najlepšom poriadku, keď z nenazdajky iPhone 6 položený na palubnej doske explodoval. Najhoršie na celom incidente je fakt, že majiteľka aj jej manžel boli o použití neoficiálnej batérie pri výmene informovaní. Samotní technici v servise Ho Ho Fast potvrdili, že na vine je naozaj batéria a smartfón opäť opravili. Pár sa však opravený smartfón už bojí používať.

Radšej ušetríme na neoficiálnom servise, ako by sme si mali priplatiť za oficiálnu opravu.

Osoba poverená komunikáciou servisu Ho Ho Fast potvrdila, že na vine je batéria, no čo spôsobilo jej výbuch už neuviedla. Taktiež potvrdila, že servis bol o incidente informovaný prostredníctvom asociácie spotrebiteľov v Šanghaji a úzko komunikuje s poškodenými. Každopádne, prípadov je ako tento sa udialo už viacero a už v minulosti mali neoficiálne súčiastky na svedomí nejeden výbuch. Ľudia skôr preferujú nižšiu cenu za opravu v neoficiálnom servise ako si priplatiť v oficiálnom. Výsledok takejto opravy však nemusí vždy dopadnúť dobre. Majiteľka iPhonu 6 mala v tomto prípade šťastie, že nedošlo k žiadnemu zraneniu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom