Spoločnosť Apple prišla o svojho riaditeľa globálneho vyšetrovania. Mal na starosti vyšetrovanie mnohých veľkých únikov informácií o pripravovaných produktoch, no práca vo Facebooku sa mu zrejme zapáčila viac. 

Lee Freedman pracoval na tejto pozícii od roku 2011. Apple ho na ňu dosadil po tom, čo sa v roku 2010 objavil prípad o záhadnom prototype iPhonu 4, ktorý bol nájdený v bare.

Vyšetroval známe prípady

Odvtedy sa však objavili iba dva veľké prešľapy. Za zmienku stojí napríklad prípad z roku 2016, keď z tovární unikli štyri rámy iPadov a iPhonov. Vďaka tomu vznikol tesne pred predstavením ďalší ošiaľ plný špekulácií. V tajnosti sa nepodarilo udržať ani najnovší iPhone X. Už dobrých pár mesiacov pred jeho oficiálnym predstavením si mohol vidieť, ako bude vyzerať a aj to, akú výbavu ponúkne. Určite si spomínaš aj na video dcéry zamestnanca Apple, v ktorom ukázala iPhone X. Aj na tomto prípade sa Lee Freedman podieľal a skončilo to prepustením zamestnanca.

Nenechaj si ujsť
Apple radšej zruší predaj iPhone X, ako by ho mal predávať lacnejšie

Presúva sa do Facebooku

V poslednej dobe však nové úniky nepochádzali od dodávateľov Applu, ale priamo z jeho sídla. Zrejme aj tento fakt zavážil na rozhodnutí odchádzajúceho riaditeľa. Facebook si už pre neho prichystal nové miesto a zamestná ho ako riaditeľa pre dodržiavanie predpisov a bezpečnosti. Bude teda pracovať na podobnej pozícii ako v Apple. Zároveň bude zaujímavé sledovať, ako sa bude Applu dariť udržať v tajnosti tohtoročné iPhony.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom