Atari podpísalo zmluvu s developerkou spoločnosťou True North Studio na výstavbu ôsmych hotelov s tematikou značky. Podľa portálu TheVerge sa má jednať o hotely zamerané na hráčov a e-športové podujatia, no svoje miesto si tu nájdu aj bežní návštevníci.

Značka Atari bola najmä v 70. až 80. rokoch symbolom herného priemyslu, no potom akosi začala upadať do zabudnutia. Spoločnosť to po dlhej dobe v úzadí skúšala pred dvomi rokmi s návratom na trh, žiaľ, neúspešne. Bez pochyby sa ale stále jedná o silnú značku, ktorá si v hernom priemysle za tie roky vybudovala isté meno.

Ako informuje aj portál Engadget, Atari podpísalo zmluvu s americkými developermi, ktorým povolila používať názov ich značky. Developeri totiž plánujú výstavbu až ôsmych hotelov v USA, ktoré budú inšpirované práve spoločnosťou Atari a ich konzolami a budú zamerané na profesionálnych či rekreačných hráčov, no samozrejme aj na klasických návštevníkov, ktorí budú hľadať miesto pre svoje konferencie či oddych.

Prvý hotel by mal vyrásť vo Phoenixe a s výstavbou sa začne už tento rok. Ďalej budú nasledovať mestá ako Austin, Chicago, Denver, Las Vegas, San Francisco, San Jose a Seattle. V každom z týchto hotelov sa bude nachádzať miestnosť pre e-športových hráčov. V hoteloch však nebudú chýbať ani klasické konferenčné miestnosti, fitko či bazén.

Čo z toho bude mať samotné Atari? Podpisom zmluvy získala spoločnosť zálohu vo výške 600 000 dolárov a následne budú dostávať 5 % z tržieb každého hotela. To síce nie sú príliš vysoké čísla, no na to, že budú dostávať tieto peniaze v podstate zadarmo, je to slušné. Manažéri z Atari pri podpise zmluvy mysleli na všetko a pre každý prípad si nechali pootvorené zadné vrátka. Spoločnosť si totižto vyhradila všetky práva na výstavbu podobných hotelov, takže ak sa tomuto projektu bude dariť, uvidíme zrejme aj nejaké hotely priamo od Atari.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom