Netflix svojou ponukou neprestáva ohurovať a zdá sa, že aj v tomto roku bude do sveta chrliť jeden seriál za druhým. Našich TOP 10 najočakávanejších nových seriálov sme predstavili iba nedávno, v zozname Netflixu je toho však oveľa viac a fanúšikov dokumentárnych kúskov už čoskoro poteší druhá séria úspešnej investigatívnej série.

Reč je o seriáli s názvom Dirty Money, ktorého prvá séria do ponuky Netflixu pribudla v januári 2018 a okamžite sa stala veľkým hitom. Novinka sa pred dvoma rokmi zamerala na odhalenie a vysvetlenie niektorých z najväčších káuz a finančných podvodov, ktorých sa na konzumentoch denne dopúšťajú chamtivé korporácie.

Každý diel sa pritom zameriaval na inú oblasť, v celkovo šiestich dieloch boli divákom odhalené kauzy ako napríklad Diesalgate, ale tiež objasnené fungovanie krátkodobých pôžičiek, nekalé praktiky spojené s výrobou a predajom liekov, či fungovanie nadnárodných bankových inštitúcií.

Bez ujmy zo seriálu nevyviazol ani americký prezident Donald Trump a jeho typický populizmus, ktorému bola v rámci seriálu venovaná posledná časť s názvom The Confidence Man. Dirty Money si hneď po premiére našiel divácku základňu, ktorá si chválila predovšetkým snahu o dôkladné, no zároveň jednoduché vysvetlenie jednotlivých káuz a snahu o čo najväčšiu objektivitu.

Ako informuje Whats on Netflix, znepokojivá dokumentárna séria sa už čoskoro dočká pokračovania. Druhá séria Dirty Money je totiž už takmer hotová a do ponuky streamovacej služby pribudne už o dva mesiace, konkrétne 11. marca. Aj keď momentálne nepoznáme jej presný obsah ani počet dielov, predpokladáme, že tvorcovia zostanú verní overenému formátu a aj tentokrát si na mušku zoberú nekalé praktiky svetových korporácií a jednotlivcov.

Zlou správou na záver je, že zatiaľ nie je známe, či bude druhá séria sprístupnená aj s českými alebo slovenskými titulkami. Prvá séria na lokalizáciu stále čaká a k dispozícii je aj dva roky po premiére stále iba s anglickými titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom