Predstavenie TOP 7 filmov na Netflixe už máme úspešne za sebou, poďme sa pozrieť na nové seriály, ktoré si pre nás streamovací gigant v tomto roku prichystal. Netflix si pre fanúšikov seriálovej zábavy v tomto roku prichystal viac než 50 nových seriálov. Toto je 10 najlepších z nich, na ktoré sa v redakcii tešíme najviac.

Thieves of the Wood

Dátum premiéry: 1. január

Británia má Robina Hooda, Slovensko Jánošíka, no a ľudovým hrdinom dobového Flámska bol Jan de Lichte, známy zbojník a kriminálnik, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Práve na jeho príbeh sa sústredí novinka od Netflixu zobrazujúca de Lichteho pôsobenie v armáde rakúskeho cisárstva, dezerciu až po návrat do rodnej dedinky, v ktorej na Lichteho veľké sklamanie vládne korupcia a šľachta so svojimi poddanými nakladajú horšie ako so zvieratami.

Tomu sa však hlavný hrdina nie je ochotný dlhšie prizerať a zapája sa do odboja, ktorý chce do skorumpovanej spoločnosti navrátiť spravodlivosť. Prvá séria Thieves of the Wood, pozostávajúca z 10 epizód, je už na Netflixe dostupná, či dobová novinka stojí za tvoj čas napovie aj trailer, ktorý nájdeš nižšie.

Dracula

Dátum premiéry: 4. január

Najnovšie spracovanie príbehu o najslávnejšom upírovi – grófovi – už je dostupné na Netflixe, ohlasy fanúšikov sú však pomerne rozpačité a 3-dielna miniséria, podľa nich, z priemeru príliš nevyčnieva. Za novinkou stoja tvorcovia úspešného britského Sherlocka, ktorí sa pri tvorbe Draculu inšpirovali knižnou klasikou z roku 1897.

Seriál zobrazuje život Draculu, pričom v každej epizóde sa sústreďuje na iné obdobie, predstavuje nové postavy i dejové zápletky. Celkovo Dracula prináša takmer 4 a pol hodiny zábavy, každá epizóda teda disponuje minutážou kratšieho filmu. Či sa pri Draculovi budeš baviť aj ty sľúbiť nevieme, milovníci upírov by však novinku od Neflixu prehliadnuť určite nemali.

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Dátum premiéry: 15. január

Netflix o sebe v poslednej dobe dáva čoraz viac vedieť aj v súvislosti s vynikajúcimi dokumentárnymi sériami, ktoré do svojej knižnice pridáva. Minulý rok rozruch spôsobil znepokojivý príbeh o Ivanovi Hroznom, sadistickom bacharovi z koncentračného tábora, v ďalšom zo série dokumentov si Netflix posvieti na príbeh profesionálneho neslávne známeho hráča amerického futbalu Aarona Hernandeza.

Nádejného športovca v roku 2013 odsúdili na doživotie za brutálnu vraždu, podozrivý však bol aj z dvojice ďalších úmrtí. Netflix si v 3-dielnej dokumentárnej novinke posvieti na Hernandezov život, prinesie exkluzívne zábery zo šatne, rozhovory s osobami, ktoré športovca poznali i jeho telefonáty z väznice. Filmári zároveň nahliadnu do Hernandezovo detstva, ktoré sprevádzalo týranie i smrť rodinného príslušníka.

The Stranger

Dátum premiéry: 30. Január

Fanúšikov mysterióznych príbehov a temnej atmosféry na konci januára poteší 8-dielna miniséria inšpirovaná rovnomennou knihou spisovateľa Arbena Cobena. V jej centre sa ocitne Adam Price (Richard Armitage), ktorý vedie spokojný a pohodlný život so svojou ženou a dvoma deťmi.

To však platí len do chvíle, kým sa mu v kaviarni neprihovorí neznáma žena a neprezradí mu tajomstvo, ktoré naruby obráti nielen život hlavného hrdinu, ale tiež jeho blízkych.

Thrillerová novinka už dostala aj oficiálny trailer, ten sľubuje poriadne hutnú atmosféru a už teraz sme hladní po odpovediach na mnohé z otázok, ktoré The Stranger prináša. Kto je záhadná žena a odkiaľ pozná toľko o Adamovej rodine?

Je Adamove manželstvo skutočne postavené na lži a ak áno, prečo mu manželka pred rokmi kruto klamala? Pravdu The Stranger odhalí na konci januára a my si tento konkrétny kúsok určite nenecháme ujsť.

Cursed

Dátum premiéry: jar 2020

V našej redakcii jeden z najočakávanejších seriálov celého roka, na čele ktorého bude stáť charizmatická Katherine Langford, známa ako Hannah z úspešného seriálu 13 Reasons Why. Fantasy novinka nás zavedie do dôb Kráľa Artuša, tentokrát však v popredí príbehu nebude preslávený bojovník so svojimi rytiermi, ale dospievajúca žena so záhadným darom menom Nimue, neskôr známa ako Pani Jazera, ktorá v legende Artušovi poskytla mocný meč Excalibur.

Nimue sa po smrti svojej matky pripojí k dobrodružnej výprave žoldniera Artuša, ktorý chce nájsť legendárneho kúzelníka Merlina. Prvá séria s desiatimi dielmi by mala byť na Netflixe údajne dostupná už počas najbližších týždňov, jej plánované vydanie na jeseň minulého roka sa malo odložiť aj kvôli vydaniu Zaklínača, s ktorými by si Cursed mohol konkurovať. Netflix je zatiaľ na informácie ohľadom fantasy novinky mimoriadne skúpy, dúfame však, že sa to čoskoro zmení a nádejná novinka dostojí vysokým diváckym očakávaniam.

Cursed

Jupiter’s Legacy

Dátum premiéry: druhá polovica 2020

Mimoriadne nádejne v tohtoročnej ponuke Netflixu vyzerá aj superhrdinovská novinka Jupiter’s Legacy. Seriál sa bude sústreďovať na potomkov prvej generácie superhrdinov, ktorá v roku 1930 zachránila svet. Nastupujúce pokolenie mladých hrdinov síce po rodičoch zdedilo špeciálne schopnosti, skôr, ako na dobrú vec, ich však využíva na získanie slávy a bezstarostný spôsob života. To sa však zásadne zmení po tom, čo sa mocný člen starej generácie rozhodne ovládnuť svet.

Príbehová zápletka síce znie ako priemerné klišé, námet však Jupiter’s Legacy čerpá z populárnej komiksovej predlohy tvorcu Marka Millera, ktorý sa medzi fanúšikmi superhrdinov teší pomerne veľkej obľube.

Tvorba seriálu sa zároveň nezaobišla bez komplikácií a novinku kvôli nezhodám a rozdielnym víziám opustil hlavný showrunner Steven S. DeKnight (Daredevil, Spartakus). Toho približne v polovici produkcie nahradila Sang Kim (Walking Dead), mnohé zo scén sa tak museli pretáčať. Ako veľmi to ovplyvní finálnu kvalitu uvidíme pravdepodobne v druhej polovici roka, kedy by sa Jupiter’s Legacy mohol dostať do ponuky streamovacej spoločnosti.

Ratched

Dátum premiéry: september 2020

Ratched sa v spoločnosti seriálových noviniek od Netflixu rozhodne nenechá zahanbiť, námetom na seriál je totiž knižná klasika Prelet nad kukučím hniezdom, ktorá sa o trinásť rokov neskôr dočkala aj legendárnej filmovej podoby s Jackom Nicholsonom. Pripravovaný seriál sa však nebude zameriavať na pacientov, ale na sadistickú opatrovateľku Mildred Ratched, ktorá terorizovala svojich pacientov. Seriálová novinka má zachytiť udalosti predchádzajúce transformácii Ratched do podoby monštra, ktoré neskôr v ústave predstavovala.

Hlavnú úlohu narušenej opatrovateľky si zahrá Sarah Paulson, známa napríklad z prvej série American Crime Story či Netflixového filmového hitu Bird Box. O práva na seriálové spracovanie sa v roku 2017 strhla veľká bitka, Netflix však ponukou predbehol Hulu aj Apple, ktoré sa o námet rovnako uchádzali. Seriálovej novinke Netflix verí tak veľmi, že rovno potvrdil aj druhú sériu.

V pláne sú údajne celkovo štyri série, o produkciu prvej z nich sa postará Ryan Murphy, ktorý sa pre Netflix postaral o veľké hity v podobe American Horror Story, Glee či 9-1-1.

Ratched / Netflix

The Queen’s Gambit

Dátum premiéry: 2020

Pohľady fanúšikov seriálu sa tento rok budú upierať aj k nádejnej 6-dielnej minisérii The Queen’s Gambit založenej na románe zosnulého spisovateľa Waltera Tevisa. Pripravovaný seriál nás zavedie do čias Studenej vojny a zobrazí sirotu Beth Harmon a jej cestu k šachovej veľmajsterke a najlepšej hráčke nielen v Rusku, ale na celom svete.

Seriál sa sústredí na život hlavnej hrdinky od malého dievčatka až po dosiahnutie dospelosti, jej cestu za slávou i boj s vnútornými démonmi. Beth v chystanej novinke stvárni talentovaná americká herečka Anya Taylor-Joy (Peaky Blinders), je to však predovšetkým účasť režiséra a dvojnásobného nominanta na Oscara, Scotta Franka (Logan, Zakázané ovocie), ktorá The Queen’s Gambit pridáva na atraktivite a naše očakávania posúva výrazne vyššie.

Anna Tyaylor-Joy / Flickr

Away

Dátum premiéry: 2020

Netflixová ponuka nových seriálov by nás v roku 2020 mohla zaviesť aj do vesmíru, ktorým divákov prevedie dvojnásobná držiteľka Oscara, Hilary Swank (Chlapci neplačú, Million Dollar Baby). Tá si v seriáli zahrá americkú astronautku Emmu Green, ktorú NASA poverí velením nebezpečnej misie vo vesmíre. Emmu však nebude zamestnávať iba dôležitá úloha, ale tiež starosti o rodinu, keďže kvôli práci doma necháva milujúceho manžela a dospievajúcu dcéru.

Netflix plánovanú 10-dielnu sériu označuje ako príbeh o nádeji, ľudskosti i výnimočných veciach, ktoré sú ľudia schopní dokázať. Away ale nebude stáť iba na pleciach Hillary Swank, ale tiež medzinárodnej posádky, ktorej súčasťou budú tiež indickí, ruskí, britskí i čínski astronauti. Žeby všetky vesmírne veľmoci spojili sily na odvrátenie vesmírnej hrozby? Uvidíme. Z Away sa nateraz črtá mimoriadne zaujímavá záležitosť, o ktorej pred vydaním ešte určite budeme počuť.

Hillary Swan / Wikimedia

Inventing Anna

Dátum premiéry: 2020

Možno si minulý rok zachytil reportáž o mladej podvodníčke Anne Delvey (skutočným meno Anna Sorokin), ktorá sa v New Yorku úspešne vydávala za bohatú dedičku. Napriek tomu, že Anne bola prakticky na mizine, sa vďaka dobre premyslenej lži dokázala dostať medzi smotánku New Yorku, cestovať po svete a zadarmo si užívať tie najluxusnejšie hotely. Za štyri roky života na vysokej nohe dokázala Anne vyrúbiť sekeru takmer 300 tisíc dolárov, nič však netrvá večne a na šikovnú podvodníčku v roku 2017 dopadla ruka zákona.

Ozark / Netflix

Aj napriek zatknutiu a odsúdeniu sa život iba 29 ročnej Anne stal námetom na televízne spracovanie rovno dvoch streamovacích gigantov – Netflixu a HBO. Hlavnú hrdinku v podaní Netflixu stvárni čoraz populárnejšia  (Ozark, Justified), seriál sa však nebude sústreďovať iba na jej roztopašný život, ale tiež na súdny spor i reportérku New York Times v podaní Anny Deavere Smith (Kráľovstvo).

Anne Delvey mnohé médiá označili za podvodníčku storočia, jej zatknutie a výška trestu zároveň rozpútali živú diskusiu ohľadom rovnoprávnosti žien v spoločnosti a vyvodili úvahy, či by bol trest rovnaký, ak by podobný podvod spáchal muž.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom