Dnes žijeme v dobe, kedy je úplne bežné vlastniť v rodine nie jedno, ale rovno dve, či niekedy dokonca aj tri a viac áut. Pokiaľ je rodinou mladý pár, ktorý navyše žije vo väčšom meste, nie je dôvod vlastniť dve autá.

Veľa ľudí však žije v mestských satelitoch a do práce dochádza desiatky kilometrov, alebo ide o väčšiu rodinu, kde auto využívajú už aj deti. Práve v takýchto prípadoch sa druhé auto stalo akousi nutnosťou a presne toto je ten prípad, kedy môže byť to druhé auto čisto elektrické, pričom vôbec nemusí ísť o elektromobil, s ktorým by si sa nebál ísť napríklad aj do Chorvátska.

Mário Šimovič/FonTech

Dacia Spring je preto ideálnym druhým autom do rodiny – je to najlacnejší elektromobil na našom trhu, je malý, takže parkovanie s ním je absolútna hračka a má menšiu, 26 kWh batériu, čiže nie je tak ťažký. Tým pádom má v meste, ale aj mimo neho vynikajúcu spotrebu a ak sa človek vyhne diaľnici, pokojne prejde na jedno nabitie 200-250 km. V neposlednom rade dokáže Spring ušetriť kvantum prevádzkových nákladov. Koľko sa mi podarilo mne ušetriť za jeden mesiac používania? 

Za mesiac 1 200 km + prepočty a ušetrené náklady sú neskutočné 
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú