Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-nexus-6p
V predchádzajúcej časti sme sa venovali stavovému riadku, no skončili sme len pri heads up notifikáciách. Dnes sa pokúsime dokončiť celú túto širokú kapitolu nastavení.

[/blockquote]

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ak máte radi svoje súkromie, môže vám prekážať, že vaše notifikácie je možné čítať aj pri zamknutom mobile. V tom prípade si môžete jednoducho vypnúť rozbalenie obsahu notifikácií, podľa situácie a vlastnej chuti. (1) Celkom výraznú zmenu môže podstúpiť aj indikátor batérie (2), z ktorého by malo byť hneď jasné, ako ste na tom so zvyšnou energiou. (3) (4)

Môžeme tiež zvoliť aj farbu, štýl a prejavy (5) indikátora a percentuálnej hodnoty napájania. Za spomenutie tiež stojí pruh batérie (6), ktorý sa predvolene prejavuje ako pruh úplne hore, predstavujúci stav batérie (7). Odporúčam ho však umiestniť pod stavovú lištu (8), pretože hore budeme pridávať neskôr ešte iný ukazovateľ. V prípade záujmu je ho možné aj vycentrovať, či počas nabíjania ho animovať.

GravityBox poskytuje výborné nástroje na nastavenia hodín, no ich zapnutie vyžaduje aktivovanie hlavného prepínača a následný reštart zariadenia. Následne je možné hodiny skryť, vycentrovať (9), upraviť veľkosti označenia dňa v týždni, zobraziť AM/PM, ba dokonca skryť ikonu alarmu (10) (11). Stavový riadok je tak úžasný, že ak máte záujem, môžete v ňom umiestniť monitor dátového toku (12) .

Jeho polohu, veľkosť a prítomnosť môžete meniť tak, ako vám to najlepšie vyhovuje (13) (14) (15). (16). Možné je tiež namapovať rôzne skratky, napr. po kliknutí.

Prispôsobiteľná je tiež hranica, kedy z dôvodu skoro nulovej sieťovej komunikácie bezvýznamné zobrazovať tento monitor (17) (18) (19). Indikátor procesu je podobný, ako indikátor batérie, ale spúšťa sa len v prípade, že je zobrazovaná nejaká notifikácia s progress barom, ktorý sa následne bude zobrazovať na nastavenom mieste. (20) (21) (22)

Prekáža vám Bluetooth ikona? Aj tú je možné jednoducho skryť (23). GravityBox poskytuje aj výborný nástroj na správu notifikácií. Už nemusíte hľadať aplikáciu v zozname aplikácií, už stačí nájsť iba konkrétne notifikácie, ktoré budú zamietnuté. Zo začiatku môže byť tento (24) zoznam prázdny, pretože on sa napĺňa počas toho ako zariadenie používate a chodia vám notifikácie.

Medzi posledné vylepšenia, ktoré si predstavíme v súčasnej časti seriálu Vylepšujeme si fóny z Číny patrí ovládanie jasu len prechodom prsu po stavovom riadku. Ak sa toto naučíte ovládať, už nikdy nebudete musieť hľadať posuvník pre nastavenie jasu. Tiež je možné aktivovať uspatie dvojklikom na lištu, či skrytie indikátorov siete prípadne roamingu.

Takto sme dnes zakončili asi najširšiu paletu nastavení v aplikácií GravityBox – nastavenia stavového riadku. Nabudúce sa naučíme piecť a využívať koláče, tiež pomocou tejto aplikácie.

Vylepšujeme si fóny z Číny #1: Inštalujeme Xposed a GravityBox

Vylepšujeme si fóny z Číny #2: GravityBox a prvý kontakt so zariadením

Vylepšujeme si fóny z Číny #3: Softvérové tlačidlá nie sú vždy na škodu

Vylepšujeme si fóny z Číny #4: Stavový riadok – vaša pravá ruka – 1.časť

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú