banner-xiaomi-mi4c
Určite ste si už mohli všimnúť, že minulý týždeň sa menil čas. Aby tých časových zmien nebolo na vás príliš veľa, rozhodol som sa tento diel napísať o týždeň neskôr. Budeme sa totiž venovať nastaveniam stavového riadka pomocou aplikácie GravityBox.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako to už naznačuje názov dnešného dielu, Stavový riadok je naozaj ako vaša pravá ruka. Nielen, že zobrazuje aktuálny čas a notifikácie, skrýva v sebe oveľa väčší potenciál na prispôsobovanie. Na tento diel som sa tešil už od začiatku, keď prišiel nápad vytvoriť tento seriál, sám by som bez GravityBoxu nevedel žiť a z tejto oblasti využívam najviac vylepšení.

Začneme vybratím v menu (1) Nastavenia stavového riadka → Rýchle nastavenia (2). Aktivujeme Hlavný prepínač (3) a reštartujeme zariadenie. Už po reštarte si môžete všimnúť, že vám pribudlo oveľa viac nastavení v „roletke“ alebo tiež Rýchlych nastaveniach. Ak o nijaké z nich nemáte záujem, môžete ich vypnúť (4) (5) (6).

Na výber je naozaj veľmi veľké množstvo dlaždíc. Ich pridanie môže vyzerať nakoniec až tak ako na screenshotoch č. 8, 9 a 10.

Správanie niektorých dlaždíc je možné aj prispôsobiť (11), prípadne zmeniť ich poradie (12). Odporúčam dôkladne premyslieť poradie dlaždíc, ak ho už raz začnete používať, veľmi ťažko sa zvyká na nové rozloženie.

Keď je dlaždíc veľa a zároveň neradi sa posúvate dole a strácate cenný čas, môžete si ešte zvoliť, koľko dlaždíc (13) má byť v jednom riadku (14). Zvyšuje to však riziko, preklepu a preto je potrebné zvážiť túto hodnotu. Ak poznáte funkciu podľa ikon (15), môžete si dokonca text úplne skryť (16).

Pokiaľ dopredu viete, že nevykonávate viac úkonov v rýchlych nastaveniach, je tu možnosť nastaviť, že sa automaticky zavrú po zmene. Z osobných skúseností viem, že aj keď to tak doteraz možno platilo, ak ste si pridali viac nastavení, tak bude tých úkonov v budúcnosti viac a práce si tak môžete dokonca ešte aj pridať. Rýchly vstup do rýchlych nastavení je možné zabezpečiť dokonca dvoma možnosťami. Určite ste si všimli, že aj keď neexistujú žiadne notifikácie, vždy sa vám najskôr objaví prázdny zoznam notifikácií a až potom je potrebné kliknúť na kúzelné tlačítko, ktoré otvorí rýchle nastavenia. Môžete si nastaviť, že ak neexistujú notifikácie, tak budete automaticky presmerovaný na rýchle nastavenia (17) alebo si nastaviť, že keď budete ťahať napríklad pri ľavom okraji, tak vstúpite vždy do rýchlych nastavení. (18) (19) (20)

Keď opustíme nastavenia rýchlych nastavení, nasledujú nastavenia ikon signálu. Je to už nepísané pravidlo, že vždy sa nám páči to čo nemáme a preto z podobného dôvodu máme vždy radi ikony nasledujúceho operačného systému. Ak spúšťate GravityBox na KitKate, máte možnosť zmeniť pôvodné ikony signálu (21) na novšie z Lollipopu (22). Medzi ďalšie možnosti patrí prefarbovanie stavového riadka a jeho ikon. Zaujímavú kombináciu napríklad tvorí čierny panel a zelené ikony, no je na vás aké farby si vyberiete (23). Prispôsobovať sa dá aj panel s notifikáciami (24). Ak vás už unavuje čierny panel, môžete ho nahradiť inou farbou (27) (28) alebo dokonca obrázkom (25) (26).

Zaujímavou funkciou, ktorú obsahuje aj veľa custom romiek, sú tzv. Heads up notifikácie. Pre ich aktivovanie je potrebné aktivovať hlavný prepínač a reštartovať zariadenie (29). Heads up notifikácia je malý prúžok, ktorý sa zobrazí väčšinou v hornej časti displeja (30). Aj Heads up notifikácie obsahujú pár možností na prispôsobenie (31), napríklad ich rozšírenie (32) (33),

či z môjho pohľadu dôležité tlačidlo driemania (34), ktoré pridá do rohu tlačidlo (35), ktoré stlmí Heads up notifikácie pre aplikáciu, ktorá ju vyvolala, počas vami zvoleného časového úseku (36).

Ak vám nevyhovuje poloha tejto notifikácie (37), je možné ju premiestniť dole (38), alebo do stredu displeja (39), prípadne ju urobiť priehľadnejšou (40).

Toto všetko je však len zlomok z toho, čo všetko sa so stavovým riadkom dá urobiť, o týždeň sa pozrieme na ďalšie užitočné vylepšenia ako napríklad reguláciu jasu pohybom prtu na stavovom riadku.

Vylepšujeme si fóny z Číny #1: Inštalujeme Xposed a GravityBox

Vylepšujeme si fóny z Číny #2: GravityBox a prvý kontakt so zariadením

Vylepšujeme si fóny z Číny #3: Softvérové tlačidlá nie sú vždy na škodu

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú