Chrome patrí medzi najpopulárnejšie prehliadače na svete, no jeho temnejšou stránkou bola donedávna veľké zaťaženie RAM pamäte. Kvôli tomuto neduhu si z neho používatelia na internete poriadne uťahovali. Teraz však prichádza v novej, vylepšenej verzii. 

Google oznámil príchod novej verzie pre operačné systémy Mac, Windows, Android a Linux. Dnes však taktiež vypustil novú verziu v59 pre operačný systém Android. Aj napriek krátkemu zoznamu vylepšení prináša aktualizácia zásadné vylepšenia, ktoré môžu zmeniť používateľský zážitok pri tomto webovom prehliadači. Podľa posledných informácií má inovovaný Chrome načítavať webové stránky rýchlejšie o 10 až 20 %, pričom bola vylepšená aj stabilita aplikácie.


zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Google Chrome dá zbohom otravným reklamám na všetkých platformách. Pomôže nový integrovaný nástroj

Avšak okrem rýchlejšieho načítavania stránok bude pre svoje fungovanie potrebovať aj menej operačnej pamäte RAM. Tento významný krok dosiahli programátori vďaka vylepšeniam JavaScript kódu. Aj keď bola nová verzia Google Chrome v59 už vypustená, tak podľa vývojárov sa do Obchodu Play dostane až v priebehu budúceho týždňa. V každom prípade sa tešíme, že softvérový gigant už začal konečne riešiť podstatné problémy svojho takmer najúspešnejšieho počinu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú