Dnešný svet je „zasypaný“ obrovským množstvom produktov a služieb, ktoré sa spoločnosti snažia propagovať aj pomocou internetových reklám. Tie sú však často až príliš otravné a prichádzajú v rôznych formách, či už ide o vyskakovacie okno, alebo len o automatické video so zvukom. Google však chápe potreby používateľov a preto nám v najnovšej verzii prehliadača Chrome prinesie prekvapenie, ktoré bude s týmito reklamami bojovať.

Google je nielen jednou z najväčších softvérových spoločností na svete, ale zároveň vytvára aj obrovské množstvo reklám, ktoré môžeme nájsť takmer v každom kúte internetu. Podľa posledných správ sa však medzi používateľmi môže čoskoro objaviť nová verzia prehliadača Chrome, ktorý už bude natívne podporovať ich blokovanie. Samozrejme, že Google neplánuje znefunkčniť vlastné reklamy, ale zameria sa na tie najotravnejšie typy, s ktorými sa používatelia stretávajú. Doteraz však bolo možné siahnuť po nástroji tretej strany, ktorý sa o nežiadané reklamy taktiež dobre postaral.

zdroj fotografie: CNET

Nenechaj si ujsť
Nenechaj sa nachytať! Hackeri sa snažia používateľov prehliadača Chrome naviesť na inštaláciu malvéru

Aj vývojári takýchto doplnkov však potrebujú istý zdroj financovania. Preto na svoju „bielu“ listinu pridávajú spoločnosti, ktorých reklamy sa budú zobrazovať aj napriek tomuto nainštalovanému doplnku. Pravdaže, za takúto vymoženosť si firmy musia zaplatiť, a to sa zrejme Googlu príliš nepáči. Rozšírenie novej verzie prehliadača Chrome s blokovaním reklám tak môže zastaviť rastúce doplnky tretích strán. Google Chrome už nejaký ten čas podporuje blokovanie vyskakovacích okien.


zdroj fotografie: Kaskus

Pokiaľ však spoločnosť integruje do svojho prehliadača aj tento nový nástroj, ktorý sa postará o ďalšie nezaujímavé a otravné reklamy, tak sa ten stane ideálnym prostriedkom na prehliadanie internetového obsahu. Zároveň však Google získa kontrolu nad trhom s reklamami a dokonca by mohol zamedziť aj ich šíreniu od konkurencie. Zatiaľ ale nie je známe, kedy presne sa nová verzia prehliadača Chrome s týmto vylepšením dostane medzi používateľov, no spoločnosť by nám to mohla prezradiť už o pár týždňov na konferencii I/O.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP