Apple sa tento rok odhodlal na veľký krok, ktorý odôvodnil ekologickým prístupom a pomocou prírode. Do balenia nových iPhonov 12 prestal pridávať nabíjačku a káblové slúchadlá. Podľa najnovších informácií sa však budúci rok plánuje posunúť na ešte vyšší level a z balenia odstráni aj nabíjací kábel, píše WCCFTech.

Fámy o odstránení nabíjacieho adaptéra a slúchadiel z balenia tohtoročných iPhonov sa začali vo veľkom šíriť už počas roka, kedy spoločnosť v špecifickom dotazníku vyzvedala u zákazníkov, ktorí si kúpili nový iPhone, čo spravili s nabíjacím adaptérom.

Najprv nabíjačka, potom kábel

Ako informoval portál 9To5Mac, Apple v dotazníkoch pokračuje aj tento rok, pričom v tom najnovšom sa majiteľov modelu iPhone 12 Pro Max pýta, či používajú nabíjací kábel z USB-C na Lightning dodávaný v balení smartfónu. Zároveň spoločnosť vyzvedá rovnaké informácie aj ohľadom nálepiek s logom Apple alebo dokonca nástroja na vyberanie SIM karty.

Zobraziť celú galériu (3)
Dotazník spoločnosti Apple / Zdroj: 9To5Mac

Prieskum teda naznačuje, že Apple opakuje proces z leta a snaží sa u zákazníkov zistiť, ako dôležité sú pre nich tieto doplnky v balení iPhonov. Odstránenie nabíjacieho kábla z balenia tiež korešponduje s niektorými špekuláciami, ktoré tvrdia, že Apple sa môže budúci rok vydať cestou úplne bezdrôtových iPhonov.

iPhone bez portov už budúci rok?

Tieto informácie prvýkrát zdieľal známy analytik Ming-Chi Kuo ešte v roku 2019. Bezdrôtovými by sa mali stať modely iPhone 13 Pro a Pro Max, zatiaľ čo klasické verzie 13 a 13 Mini si Lightning ponechajú, informoval CNET. U Pro modelov by teda odstránenie nabíjacieho kábla z balenia nebolo vôbec prekvapivé, pretože by ho už smartfóny nevyužili.

Na posudzovanie pravdivosti takýchto tvrdení je pochopiteľne ešte priskoro, no práve odstránenie nabíjacieho adaptéra z balenia iPhonu 12 mohlo byť úvodným krokom k tomu, ako Apple svojich zákazníkov na tento prechod pripravuje.

Zobraziť celú galériu (3)
Apple (Úprava redakcie)

Ostatné otázky v novom dotazníku sú spojené s analýzou spokojnosti zákazníkov s funkciou FaceID. To je pri bežnom používaní pravdepodobne príjemnejšou alternatívou k snímaču odtlačkov prstov TouchID pre väčšinu používateľov.

Počas aktuálnej pandémie koronavírusu však nastávajú pri odomykaní iPhonu cez FaceID problémy kvôli rúšku. V posledných dňoch sa ale objavili aj prvé špekulácie o tom, že do budúcoročných iPhonov by sa nakoniec mohlo dostať aj staré, známe TouchID.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP