Viaceré zdroje hovoria o tom, že Apple k tohtoročným iPhonom už nepribalí ani základné príslušenstvo. Nabíjačka a káblové slúchadlá sa tak môžu stať minulosťou, no zatiaľ nie je nič oficiálne potvrdené. Apple však začal u zákazníkov, ktorí si nedávno kúpili nový iPhone, vyzvedať a v špecifickom dotazníku zisťuje, čo spravili s nabíjacím adaptérom, informuje MacRumors.

Odstránenie nabíjacieho adaptéra a možno aj slúchadiel EarPods by rozhnevalo nejedného zákazníka, ktorý by si kúpil drahý iPhone a nenašiel v ňom ani najzákladnejšie príslušenstvo. Nie žeby Apple v tomto smere ponúkal prémiové doplnky, to nie.

Veď koniec koncov, rýchly nabíjací adaptér začal k smartfónov pridávať len v minulom roku a navyše iba k prémiovým modelom. Klasickú pomalú nabíjačku mnohí používatelia časom nahrádzajú rýchlejším adaptérom.

Nabíjačka už nemusí byť súčasťou balenia nových iPhonov

Dlhšie sa však šepká v kuloároch, že Apple môže s týmto základným príslušenstvom úplne skoncovať. Balenie nového iPhonu by tak malo byť výrazne tenšie a v krabici by mal byť teda iba nabíjací kábel (ak vôbec), nejaká tá dokumentácia a samotný smartfón.

Aby ale spoločnosť lepšie poznala názor zákazníka, rozhodla sa vybraným používateľom poskytnúť dotazník, v ktorom sa podozrivo pýta práve na nabíjačky.

Zobraziť celú galériu (0)
Apple (Úprava redakcie)

Nenechaj si ujsť
iPhone 12 Pro bude natáčať videá v unikátnej kvalite. Apple spraví aj rozhodnutie, ktoré výrazne zníži cenu

V dotazníku sú aj otázky typu, čo spravil používateľ s nabíjačkou, ktorú dostal k svojmu naposledy kúpenému iPhonu. Na výber je potom niekoľko možností a používateľ môže zvoliť, či ho daroval, predal, recykloval, stratil, prestal používať, či sa pokazil alebo či ho naďalej využíva.

Apple poskytuje dotazníky pri rôznych príležitostiach, no vypustenie tohto vzhľadom na nedávne informácie môže vyzerať podozrivo. Spoločnosť môže získané odpovede následne analyzovať a podľa toho sa rozhodnúť či adaptér do balenia opäť pridá alebo nie.

Netreba však robiť paniku vopred. Apple totiž podobný dotazník vydal aj pre 3,5 mm jack v MacBookoch. Stále ho ponúka aj v nových modeloch, informuje 9to5Mac.

Dotazník k nabíjačkám dostal emailom aj brazílsky zákazník, ktorý sa s nim podelil na Twitteri. Nateraz sa však zdá, že dotazník je posielaný len vo vybraných krajinách. To, či bude nabíjací adaptér naďalej súčasťou balenia, uvidíme až na jeseň.

Chýbal by ti nabíjací adaptér a slúchadlá EarPods v balení nových iPhonov?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom