Nové vlajkové lode od Samsungu, modely Galaxy S10, S10+ a pravdepodobne už aj S10 Lite sú čoskoro tu. Poďme si teda zhrnúť všetky uniknuté informácie o týchto novinkách, ktoré doposiaľ máme.

Galaxy S10 príde v troch verziách

Zobraziť celú galériu (0)
Twitter/@yedi24net

Samsung sa rozhodol rozšíriť modelovú radu ešte o jeden kúsok s prívlastkom Lite. To vo väčšine prípadov znemená menšie rozmery, ale aj slabší hardvér. Galaxy S10 Lite by mal prísť s 5,8″ displejom, klasická S10 6.1″ displejom a S10+ verzia by mala dostať 6.4″ displej.

Bezrámikový displej s dierou na kameru

Zobraziť celú galériu (0)
XEETECHCARE/YouTube

Infinity displeje od Samsungu patria bez pochyby k jedným z najkrajších na trhu. Minulý rok však Kórejská spoločnosť predstavila trojicu nových displejov s netradičnými výrezmi, ktoré sú v podstate diery v niektorom z horných rohov displeja. Model Galaxy S10 Lite a Galaxy S10 by mal dostať displej s klasickou okruhlou dierou na kameru (potvrdzuje to aj prvá uniknutá fotografia), výrez Galaxy S10+ by mal mať oválny tvar.

Niektoré verzie budú podporovať 5G sieť

Očakávame, že najvýkonnejšia verzia z každého modelu, maximálne tak s výnimkou Lite, dostane podporu prichádzajúcej 5G siete. Môže sa však stať, že 5G modul dostanú úplne všetky zariadenia z rady S10.

Snímač odtlačkov prstov v displeji

Samsung chcel s touto technológiou prísť už veľmi dávno, no žiaľ pre nich, predbehla ho kopa čínskych spoločností. No keď už na tejto technológii tak dlho pracovali, bola by škoda ju nevyužiť, preto by mohli mať smartfóny z rady S10 práve tento typ snímača odtlačkov prstov.

Slúchadlo na hovory bude chýbať

Zobraziť celú galériu (0)
@UniverseIce/Twitter

Ak chce Samsung využiť celú prednú stranu telefónu na displej, tak slúchadlo na hovory sa tam jednoducho nezmestí. Nové technológie však umožňujú prenášať zvuk cez displej za pomoci vibrácií. A s najväčšou pravdepodobnosťou túto technológiu uvidíme aj v prichádzajúcich novinkách od Samsungu. Treba však podotknúť, že v tomto prípade zobrazuje prvá reálna fotografia údajného Galaxy S10 klasický hlasový reproduktor umiestnený v hornom rámiku.

Viac zadných kamier

Duálna kamera je už v súčasnosti prežitok. Častejšie a častejšie budeme vidieť smartfóny s troma a viacerými kamerami. A minimálne tri by sa mohli nachádzať aj na S10 zariadeniach. O rozlíšeniach jednotlivých senzorov môžme zatiaľ iba polemizovať. Očakávame však 16 MPx primárny a dva 12 MPx sekundárne snímače.

3D skener tváre

Novinky by mali dostať 3D sken tváre, ktorý poznáme z iPhonov. Ten na Apple smartfónoch funguje fantasticky a pre Samsung by to bol s obyčajného rozpoznávania tváre či skeneru dúhovky určite krok vpred.

3,5mm audio jack je zatiaľ záhadou

Či budú mať novinky 3,5mm audio jack alebo nie, to je zatiaľ otázne. Rendery a uniknuté fotografie zariadení sa v tomto striedajú. Na niektorých sa jack nachádza, na iných zasa nie.

Najvýkonnejší dostupný hardvér

Neuveriteľný výkon Samsungov je nepopierateľný. Inak tomu nebude ani pri rade S10, ktorá príde s najnovšími procesormi a prvýkrát by sme v praxi mohli vidieť aj Snapdragon 855. Spoločnosť vraj taktiež pracuje s novými technológiami RAM, ktoré my mali tiež priniesť zvýšenie výkonu.

Ešte lepšie prostredie One UI

Niektorí majitelia Galaxy S9 smartfónov si už môžu naplno užívať krásu nového prostredia One UI. V novej generácii smartfónov by malo prísť toto prostredie ešte s nejakými drobnými zmenami a vychytávkami.

Rýchla bezdrôtová nabíjačka

Samsung by mal spolu s novými smartfónmi priniesť aj veľmi rýchlu bezdrôtovú nabíjačku, ktorá by mala údajne pochovať všetku konkurenciu. Uvidíme, pretože OnePlus 6T McLaren Edition používa 30W bezdrôtovú nabíjačku ktorá zariadenie nabije naozaj bleskovo rýchlo.

Oficiálne predstavenie vo Februári

Novinky by mali byť oficiálne predstavené vo Februári tohoto roka a do predaja by mohli ísť niekdy v Marci. Očakávame, že Samsung ich ukáže svetu ešte pred veľmi známou konferenciou MWC v Barcelone. Cenovka je otázna, no rozhodne to nebudú lacné kúsky. Zachrániť to však môže Lite verzia, ktorá by mohla stáť okolo 750 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom