Volkswagen informoval prostredníctvom tlačovej správy, že elektromobilu ID.3 začne svoju predajnú púť už 20. júla. Pre zákazníkov bude k dispozícii niekoľko rôznych konfigurácií a dve veľkosti batérie.

Volkswagen už o pár dní otvorí objednávky nového elektromobilu pre všetkých. Novinka sa bude dať objednať v domácom Nemecku a rovnako aj v mnohých ďalších európskych krajinách.

Nižšie uvedené cenovky sú stanovené pre nemecký trh. Zo slovenských cenoviek zatiaľ poznáme iba tie za modely z takzvanej „1st“ edície. Všetky modely z 1st edície disponujú batériou s kapacitou 58 kWh, rýchlou 100 kW palubnou nabíjačkou a motorom s výkonom 150 kW, čiže 204 koní.

VW

Základná verzia ID.3 1st edition s uvítacím bonusom 2000 € vyjde na 35 860 €, verzia Plus taktiež s bonusom 2000 € potom stojí 41 550 € a najlepšie vybavená verzia Max s bonusom až 3000 € vyjde na 46 230 €.

Celkovo sa Volkswagen ID.3 začne predávať s tromi rôznymi veľkosťami batérie, no model „Pure“ s najnižšou, iba 45 kWh batériou a dojazdom 330 km (WLTP), bude k dispozícii o pár mesiacov neskôr za cenu nižšiu ako 30 000 €.

VW

Ostatné modely dostupné už od 20. júla sa zákazníkom začnú doručovať už v októbri. Verzia ID.3 Pro Performance s 58 kWh batériou, dojazdom 420 km (WLTP) a 150 kW motorom na zadnej náprave má celkovo 6 rôznych balíkov výbavy. Základný model pritom stojí podľa nemeckého cenníka 35 575 € a disponuje navigačným systémom, adaptívnym tempomatom a priehradkou na bezdrôtové nabíjanie smartfónu.

Life: Edícia začína na 37 787 € a do výbavy pridáva vyhrievaný volant, vyhrievané sedadlá a dvojicu USB-C portov.

Style: Verzia s cenovkou od 40 946 € prináša LED Matrix technológiu predných svetiel, zadné LED svetlá s dynamickými smerovkami a sklenenú panoramatickú strachu.

Business: Model začína na cenovke 41 287 € a do vozidla pridá balík Comfort a rovnako aj balík asistenčných systémov, ako napríklad cúvacia kamera. Okrem toho má model Business aj bezkľúčový vstup do auta a samozrejme prítomnosť LED Matrix svetlometov.

VW

Family: Edícia určená pre rodiny štartuje na cenovke 42 305 €. LED Matrix svetlá, sklenená strecha či dvojzónová klimatizácia spolu s parkovacou kamerou a bezkľúčovým vstupom do auta.

Tech: Edícia za 44 810 € prináša všetky dostupné technologické vychytávky ako Travel asistent, ktorý dokáže udržiavať jazdný pruh a odstup od iného vozidla na diaľnici, sledovanie mŕtveho uhla a Emergency asistent, ktorý čiastočne prevezme riadenie vozidla v prípade kritického zdravotného stavu vodiča. Okrem toho je v tejto verzii vylepšený aj infotainment s head-up displejom a taktiež prináša prémiový balík ozvučenia.

Max: Edícia štartujúca na čiastke 43 680 € ponúkne to najlepšie, čo v novom Volskwagene ID.3 môžeš mať. Okrem vyššie spomenutých technológií a doplnkov tu nájdeš elektricky ovládané masážne sedadlá či prediktívny tempomat, ktorý upravuje rýchlosť vozidla na základe mapových podkladov a GPS.

VW

Posledným modelom, ktorý sa bude dať od 20. júla objednať, je ID.3 ProS vo výbave Tour, ktorý disponuje silnejšou 77 kWh batériou s dojazdom 550 km (WLTP), avšak tento model má v technickom preukaze zapísané iba 4 miesta na sedenie.

Okrem silnejšej batérie disponuje aj rýchlejším 125 kW nabíjaním, ostatné modely je možné nabíjať maximálnym výkonom 100 kW. Základný ID.3 ProS začína na cene 40 936 €, pričom edícia Tour je vybavená všetkými asistentmi, head-up displejom, prémiovým zvukom, masážnymi sedadlami a navyše 19″ hliníkovými diskami. Jeho cenovka sa zastavila na 45 917 €.

Slovenské ceny všetkých ďalších verzií elektromobilu VW ID.3 budú v článku zverejnené po doplnení oficiálneho cenníka pre náš trh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom