Najúspešnejší slovenský film tohto roka Vojna policajtov dorazil online v špeciálnom formáte. Mafiánsku snímku úspešného režiséra Rudolfa Biermanna si po novom nepozrieš ako film, ale štvordielny seriál.

Ponúka takmer hodinu nikdy nevidených záberov

Netradičnú verziu Vojny policajtov ponúka streamovacia služba JOJ Play. Film je tu dostupný v podobe štyroch približne 45 minútových dielov a obsahuje množstvo záberov, ktoré sa do finálnej snímky v kinách nedostali.

Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko, samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril.

Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár, zistí, že sú si v mnohom podobní. Po úspešnom filmovom spracovaní Ti prinášame minisériu, v ktorej nájdeš 49 minút nevideného footage-u naviac, píše JOJ v popise svojho seriálu.

Budí veľký záujem divákov

Vojna policajtov je v podobe filmu naďalej dostupná na JOJ Play, diváci slovenskú snímku nájdu aj na Netflixe, kam Vojna policajtov pribudla 8. mája. O film bol na Slovensku aj v Česku medzi predplatiteľmi veľký záujem, iba pár dní po uvedení na Netflixe sa dostal na čelo najsledovanejšieho obsahu v oboch krajinách.

Vojna policajtov ponúka mrazivý dej, ktorý sa síce odohral takmer pred 30-timi rokmi, ale zároveň môže veľmi pripomínať aj súčasnosť. „Príbeh, ktorý sa odohral v 90. rokoch a ktorý som písal preto, aby si ľudia pripomenuli, čo máme za sebou, by mohol byť zároveň aj príbehom blízkej budúcnosti. Obávam sa, že sa do toho rútime znova. Vojnu policajtov vidíme v nejakej podobe aj dnes,“ dodal Soltész.

Aj keď Vojna policajtov v slovenských kinách zaznamenala divácky úspech, za predchádzajúcou snímkou Sviňa v návštevnosti ďaleko zaostala. Kým Sviňa do slovenských kín nalákala viac než 400-tisíc divákov, návštevnosť Vojny policajtov sa zastavila približne na 130-tisíc divákoch. Jej tržby predstavovali milión eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú