Niet pochýb o tom, že autopilot v elektromobiloch Tesla pokročil od svojho uvedenia míľovými krokmi a stále napreduje s novými funkciami, ktoré dokážu zvládnuť napríklad aj takéto kritické situácie. Stále však nejde o plnohodnotné autonómne riadenie, ktoré nahrádza človeka. O tom sa presvedčil aj YouTuber TESLAPEG, ktorý sa pokúsil autopilota využiť pri skúškach v autoškole, upozornil portál Teslarati.

Autopilot pri skúškach nezachránil

Autopilot vo vozidlách má rozhodne veľkú budúcnosť, pričom tým najvyvinutejším v praxi disponuje práve spoločnosť Tesla. Tá svoje autonómne riadenie neustále zdokonaľuje, no pochopiteľne stále nejde o plnohodnotnú funkciu, pri ktorej by sa vodič nemusel šoférovaniu vôbec venovať.

O takpovediac „kreatívne“ využitie autopilota sa nedávno pokúsil YouTuber TESLAPEG, ktorý v snahe opätovne absolvovať skúšku v autoškole nenápadne po začiatku jazdy funkciu zapol a skúšal inštruktora oklamať falošným šoférovaním.

Počas jazdy, ktorú si môžeš pozrieť v nižšie priloženom videu, to najprv vyzeralo na úspešné zvládnutie skúšky, no po vystúpení z vozidla dostal vodič od inštruktora pomerne studenú sprchu a bol donútený skúšku opakovať.

Je očividné, že YouTuber šoférovať vie a video bolo iba pokusom ukázať, či by dokázal s autopilotom skúšku oklamať. Inštruktor si však počas jazdy všimol modrú ikonu volantu na displeji Modelu 3 a YouTubera diskvalifikoval pre používanie asistenčného systému, ktoré sú počas skúšok zakázané.

Čo sa ďalšieho vývoja autopilota od Tesly týka, pre funkciu bude prelomový práve budúci rok, pretože spoločnosť len pred časom priniesla dôležitú aktualizáciu systému s doposiaľ najpokročilejším autopilotom pre zákazníkov, ktorí sú zapojení do programu predbežného prístupu.

CEO automobilky Elon Musk tiež minulý týždeň potvrdil, že Tesla ponúkne softvérový balík autonómneho autopilota aj za mesačný poplatok, a to už začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP