Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-pixelTesla Model S si pred tromi rokmi počas série odolnostných testov pripísala jeden nevídaný úspech. Podarilo sa jej porušiť stroj, ktorý testuje odolnosť strešnej konštrukcie automobilov. Jeden z majiteľov vozidla si zhruba pred týždňom otestoval zdatnosť strechy pri nepríjemnej udalosti, keď na diaľnici v Nemecku narazil vo vysokej rýchlosti do stojaceho kamióna. 

Vozidlo narazilo do prívesu, ktorý mal za úlohu zakrývať stavenisko vedľa vozovky. Miestne média uviedli, že rýchlosť Tesly bola v čase zrážky obrovská, čo nie je na Nemeckých diaľniciach nič nezvyčajné. Elektromobil sa po zrážke ocitol pod prívesom kamióna a aj napriek intenzite nárazu sa vodičovi podarilo vystúpiť z vozidla, a po vlastných odísť do bezpečia. Zranenia, ktoré vodič utrpel, boli vážnejšie, našťastie, nie kritické.

tesla-model-s-nl-crash1-e1480454411971

Hasiči si po príchode na miesto činu so všetkým rýchlo poradili. V prvom rade sa obrátili na technickú podporu Tesly, aby sa pri manipulovaní s batériou vyhli zbytočným problémom. Batéria vyzerala byť viacmenej nepoškodená, čiže nedošlo k požiaru, a tak stačilo iba vytiahnuť zdemolované auto spopod prívesu. Výsledkom bolo zopár zaujímavých snímkov.

tesla-crash-2

TIP: Pozrite sa, ako Tesla Model S zabránila zrážke vďaka funkcii „instant speed“

Toto nie je prvý incident, kde Tesla preukázala vynikajúce vlastnosti v oblasti bezpečnosti a zachránila tak viacero ľudských životov. Niet divu, že Národná bezpečnostná diaľničná administratíva (NHTSA) udelila Modelu S 5-hviezdičkové bezpečnostné hodnotenie v každej z kategórií. Je pozoruhodné, že sa Tesla pri výrobe svojich automobilov mimo špičkovej technológie zameriava aj na vysokú úroveň bezpečnosti.

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú