Prémiové smartfóny pre budúci rok poznajú nový čipset, ktorý im prinesie ešte lepšie možnosti ako aktuálny Snapdragon 855. Qualcomm predstavil popri tomto procesore aj nový čip pre vyššiu strednú triedu, ktorá navyše dostala integrovaný 5G modem. Snapdragon 865 ho žiaľ nemá, informuje The Verge.

Záver roka sa pomaly blíži a v segmente smartfónov prišiel čas na predstavenie nového výkonného procesora, ktorý obsadí základné dosky budúcoročných vlajkových modelov výrobcov. S najnovším kremíkom zo svojej dielne však Qualcomm núti výrobcov týchto zariadení rozhodnúť sa medzi výkonom a 5G konektivitou.

Najvýkonnejší čip Qualcommu nedostal 5G modem v základe

Stredobodom pozornosti dnešného predstavenia boli procesory Qualcomm Snapdragon 865 a Snadpragon 765. Ako už mnohí dobre vieme, rada 8xx je určená primárne pre najvyššiu triedu smartfónov, zatiaľ čo čipy z línie 7xx nachádzajú svoje miesto v dostupnejších smartfónoch.

Zobraziť celú galériu (4)
Pixabay/Qualcomm (Úprava redakcie)

Mnohí však očakávali, že nová 865-ka príde aj so zabudovaným 5G modemom, no nestalo sa tak. Pokiaľ sa teda výrobca rozhodne využiť túto novinku vo svojej vlajkovej lodi, tak pre 5G bude musieť zvoliť samostatný modem.

Siahnuť môžu po 2. generácii čipu X55 práve od Qualcommu. Spoločnosť už od začiatku tohto roka lákala ľudí na podporou 5G pripojenia vo svojich procesoroch, no nakoniec tento modem integrovala len do Snapdragonu 765. Tým tak ponúka výrobcom možnosť priniesť rýchlejšiu mobilnú sieť aj v dostupnejších smartfónoch. Oba procesory sa pritom sústredia aj na umelú inteligenciu, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou ekosystému.

Mnohí výrobcovia sa však aj v budúcom roku môžu stále rozhodnúť priniesť zákazníkom vlajkové modely smartfónov bez podpory 5G siete, ktorá ešte nie je úplne pripravená na komerčné využitie. Budú mať aj možnosť v podobe spomínaného samostatného čipu X55.

Qualcomm ale ešte neprezradil všetky detaily o nových procesoroch a na ďalšie podrobnosti si budeme musieť počkať do zajtra, informuje TechCrunch. Práve v stredu totiž firma odhalí špecifikácie týchto noviniek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom