banner-redmi-note-3-proVčerajšie predstavenie prvého smartfónu s obrovskou 6 GB operačnou pamäťou RAM, Vivo Xplay 5, prinieslo búrlivé diskusie po celom svete. Mnohí používatelia sa pýtajú, na čo je nám vlastne taká veľká RAM pamäť a či ju vlastne dokáže bežný smartfón využiť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Na tieto otázky však zatiaľ odpoveď nepoznáme, no viac svetla do tejto problematiky by mohli priniesť prvé recenzie. Smartfón sa už dostal k najväčším redakciám v Číne a máme možnosť si prehliadnuť prvé reálne fotografie, ktoré potvrdzujú, že smartfón je jedným slovom nádherný. Vivo pripravilo jeden z najkrajších smartfónov vôbec a budúci majitelia sa môžu pýšiť ozajstným skvostom. Novinku sme si rozobrali vo včerajšom podrobnom článku. Vivo Xplay 5 disponuje dvoma verziami.

vivo-xplay-5-realne-foto-(8)

Najvýkonnejšia ponúka nový procesor Snapdragon 820, neskutočných 6 GB RAM a 128 GB interné úložisko. „Slabšia“ verzia pod kapotou skrýva 8-jadrový procesor Snapdragon 652 s pracovnou frekvenciou 1,8 GHz, 4 GB RAM a taktiež obrovské 128 GB úložisko. Práve posledne menovaná verzia smartfónu prešla známym benchmarkom Antutu, v ktorom získala 72 061 bodov a radí sa teda skôr do strednej triedy.

vivo-xplay5-antutu(1)

Dosť bolo však písania o špecifikáciách a vychutnajte si krásu v pravom slova zmysle. Nepochybne najviac zaujme predná strana s 2K Super AMOLED displejom a po stranách nájdeme spomínané zakrivenie. Za zvodnou prednou časťou však ani zďaleka nezaostáva zadná časť, ktorá sa stala domovom pre 16 MPx fotoaparát so zaostrovaním PDAF a skvelou clonou f/2.0.

vivo-xplay-5-realne-foto (3)

Nájdeme tu taktiež snímač odtlačkov prstov. Prvé fotografie vytvorené Xplay 5-kou vyzerajú vskutku brilantne a smartfón sa môže kľudne rovnať so svetovou špičkou.

Smartfón je na 98 % percent z kovu a zostávajúce 2 percentá sú nutne plastové, nakoľko výrobca musel umiestniť antény a potrebné senzory. Nižšie teda nájdete rozsiahlu galériu, ktorá obsahuje fotografie v špičkovej kvalite a nový high-end Vivo Xplay 5 si môžete vychutnať v plnej paráde.

vivo-xplay-5-realne-foto (4)

 

Zdroj: Mydrivers.com (2), Tech.sina.com.cn

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú