Obľúbený seriál Vikingovia hlási návrat na televízne obrazovky, na Ragnara a jeho znepriatelených synov však tentokrát zabudni. Seriálová novinka od Netflixu sa bude odohrávať desiatky rokov po pôvodnom seriáli a predstaví nových hrdinov i historické bitky.

Oficiálny názov seriálu je Vikings: Valhalla a aj keď zatiaľ nepoznáme dátum premiéry, očakáva sa, že veľkovýpravnú novinku Netlifx predstaví počas budúceho roka.

Zasadená bude približne 100 rokov po udalostiach Vikingov, ktorí sa minulý rok skončili šiestou sériou a uzavreli tak ságu Ragnara Lothbroka a jeho potomkov.

V centre nového seriálu bude stáť slávny vikingský bojovník a objaviteľ Leif Eriksson, ktorý bol podľa niektorých historikov prvým moreplavcom, ktorému sa podarilo objaviť Ameriku. Tvorcovia však tento aspekt načrtli už vo finálnej sérii, kedy na americký kontinent dorazili Floki a Ubbe.

Aj keď Vikings: Valhalla predstaví nový príbeh aj postavy, na udalosti pôvodného seriálu bude odkazovať a dokonca uvidíme aj niekoľko známych tvárí. Potvrdená je napríklad účasť Johna Kavanagha v role slepého Proroka či herečky Karen Connell, ktorá v poslednej šiestej sérii v krátkosti stvárnila Valkýru Anjela smrti. Detailný prehľad nových postáv nájdeš aj v našom prehľade.

Okrem námorných výprav Leifa Erikssona sa však opäť dočkáme viacerých dejových liniek a pozrieme sa hneď na niekoľko historických osobností i známych udalostí. Súčasťou Vikings: Valhalla tak napríklad bude ťaženie Haralda Hardrada do Anglicka, ktoré vyvrcholilo bitkou pri Stamford Bridge či invázia Viliama Dobyvateľa a známa bitka pri Hastings.

Netflix sa teraz pochválil prvým oficiálnym teaser-trailerom, ktorý odhaľuje presne to, čo od seriálu očakávame – sľubne vyzerajúce postavy, vierohodné zasadenie i množstvo súbojov. Celkovo sa novinka ponesie v podobnom duchu ako jej úspešný predchodca, za seriálom totiž stojí Michael Hirst, ktorý sa postaral už o pôvodných Vikingov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú