Len prednedávnom dospel do svojho konca jeden z najpopulárnejších historických seriálov, Vikingovia, z dielne stanice MGM. Posledná šiesta séria priniesla ukončenie príbehu potomkov legendárneho Ragnara Lothbroka a definitívne uzavrela jednu vikingskú ságu. S dobyvačnými nájazdníkmi sa však na televíznych obrazovkách napriek tomu celkom nelúčime, streamovací gigant Netflix totiž pracuje na voľnom pokračovaní s názvom Vikings: Valhalla. O téme informuje Collider.com.

Nový seriál bude zasadený približne 100 rokov po udalostiach práve skončenej série a pozornosť upriami na slávneho Vikinga Leifa Erikssona. Podobne ako pôvodní Vikingovia, aj Valhalla sa nebude báť striedať prvky násilia, spoločenských konfliktov a politickej situácie v anglickom kráľovstve. Odrazovým mostíkom prvej série by mala byť smrť kráľa Eduarda Vyznávača a boj o jeho trón.

Seriál rovnako predstaví aj príchod a rozmach kresťanstva v Škandinávii počas 11. storočia, opäť sa teda zameria na mytológiu i zvyky dvoch odlišných kultúr a stret medzi nimi. Leif Eriksson sa mnohými historikmi pokladá za prvého Európana, ktorý vkročil na americký kontinent, bude teda zaujímavé sledovať, či kroky tvorcov povedú aj týmto smerom. Predovšetkým, keď sa na túto linku zamerala aj časť poslednej série pôvodného seriálu.

Prehľad hercov v rozsiahlej galérii:

Okrem námorných výprav Leifa Erikssona sa však opäť dočkáme viacerých dejových liniek a pozrieme sa hneď na niekoľko historických osobností i známych udalostí. Súčasťou Vikings: Valhalla tak napríklad bude ťaženie Haralda Hardrada do Anglicka, ktoré vyvrcholilo bitkou pri Stamford Bridge či invázia Viliama Dobyvateľa a známa bitka pri Hastings.

Portál Screenrant najnovšie odhaľuje aj hereckých protagonistov, ktorí sa v pripravovanej novinke objavia. Postavu Leifa Erikssona stvárni Sam Corlett, známy napríklad z nedávno skončeného netflixového seriálu Chilling Adventures of Sabrina. Na obrazovke mu budú asistovať Frida Gustavsson ako Freydis Eriksdotter, Leo Suter ako Harald Sigurdsson a Bradley Freegard ako Kráľ Canute. Z ďalších angažovaných mien pozornosť budí Islanďan Jóhannes Jóhannesson, ktorý stvárni postavu Olafa Haraldsona.

Historickú novinku Netflix zveril do osvedčených rúk, showrunnerom seriálu bude Michael Hirst, ktorý sa postaral aj o pôvodnú sériu. Nakrúcanie by sa malo začať už v najbližších týždňoch, je teda možné, že Vikings: Valhalla si na Netflixe pozrieme ešte na konci tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom