Microsoft pracuje na svojom vynovenom prehliadači Edge už nejaký ten piatok.. Teraz sa zdá, že práce sa pomaly blížia ku koncu a prehliadač bude čoskoro pripravený zavítať do počítačov všetkých používateľov Windows 10, informuje PCworld.

Éra prehliadača Edge, ktorý bežal na originálom engine Microsoftu zvanom EdgeHTML, je definitívne u konca. Microsoft dnes oznámil, že stabilná a finálna verzia nového Edge postavenom na Chromium engine je už hotová a aktualizácie na tento prehliadač začnú už 15. januára.

Aktualizáciu dostanú automaticky všetci používatelia Windows 10, ktorí bežia na verzii operačného systému 1803 a novšej. Výnimkou budú takzvaní „business“ používatelia Windows 10, ktorým sa prehliadač neaktualizuje automaticky, ale budú mať na výber, či si chcú ponechať starý Edge, alebo prejsť na novú verziu.

Brad Sams/YouTube

Ak si používateľ, ktorý využíva Edge a ktorý by chcel aj naďalej zostať pri starej verzii, môžeš si automatickú aktualizáciu vypnúť cez editor registrov podľa návodu na portáli askvg. Nejedná sa o nič extrémne zložité, no prácu s registrami aj napriek tomu odporúčame len skúsenejším používateľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom