Telekomunikačný operátor Satro dnes oznámil, že od začiatku decembra zvyšuje rýchlosť internetu SatroNet cez ethernetové prípojky v meste Galanta. Zatiaľ sa jedná o jedinú lokalitu, v ktorej je jeho internet s rýchlosťou 1 Gbps spustený. Satro je druhým operátorom, ktorý sa rozhodol sprístupniť takéto rýchle internetové pripojenie. Po Galante ho chce rozšíriť ďalej do týchto miest.

Spoločnosť Satro zvýšila rýchlosť internetu na 1 Gbps pri symetrickom pripojení. Ďalší veľkí operátori ako Telekom, Orange, UPC či SWAN taktiež majú takýto rýchly internet, no pri asymetrickom pripojení, kedy je rýchlosť nahrávania nižšia ako rýchlosť sťahovania.

Rozširovanie rýchleho 1 Gbps internetu bude pokračovať už v budúcom roku

Tento operátor začal so zvyšovaním rýchlosti od decembra, no zatiaľ sa táto zmena týka iba jedného mesta. Nám sa však podarilo zistiť, v ktorých ďalších lokalitách budú môcť klienti 1 Gbps internet od Satro využiť. Okrem zvýšenia rýchlosti pri ethernetovom pripojení v Galante došlo aj na úpravu prenosových rýchlostí u všetkých balíkov, pričom sa mesačný poplatok nemení.

 

Operátor v tlačovej správe navyše uviedol, že všetci zákazníci môžu získať akúkoľvek službu SATROnet na prvých 6 mesiacov len za 5 € pri 2-ročnej viazanosti. Už v budúcom roku však bude Satro pokračovať v rozširovaní 1 Gbps internetového pripojenia, ktoré bude podľa vyjadrení marketingového manažéra Mareka Michalíka dostupné pre ďalšie 2 mestá.

Nenechaj si ujsť
Popredný slovenský operátor prináša 1 Gbps internet za skvelú cenu. Zatiaľ len v jednom meste

„Plánujeme rozšíriť 1 Gbps do konca budúceho roku (2020) v mestách Nitra a Myjava. Plná rýchlosť 1 Gbps pre koncového používateľa je technicky dosiahnuteľná, nepríde k poklesu pri používaní, keďže sa jedná o štandard Gigabit Ethernetu 1000BASE-T, na ktorý je koncový používateľ pripojený,“ vyjadril sa pre FonTech.sk Marek Michalík.

Používatelia tohto internetového pripojenia taktiež nemajú daný FUP limit, ktorý by ich obmedzoval pri mesačnej spotrebe prenesených dát.

Zatiaľ ale nie je presne jasné, v ktorých mesiacoch bude rozširovanie 1 Gbps pripojenia pokračovať. Zákazníci spoločnosti vo vybraných mestách sa ho však dočkajú už do niekoľkých mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom