Internetový poskytovateľ Satro sa po providerovi Antik stáva druhým slovenským poskytovateľom, ktorý do svojej ponuky zaradil 1 Gbps symetrické internetové pripojenie. To je zatiaľ dostupné iba v Galante a ako informoval prvý portál DSL, Satro zvyšuje rýchlosť všetkých dostupných balíkov bez zmeny ceny.

Internetový poskytovateľ Satro okrem zvýšenia maximálnej prenosovej rýchlosti v Galante upravil aj prenosové rýchlosti všetkých dostupných balíkov, a to bez zmeny mesačnej platby. Najrýchlejší balík Professional zvýši používateľom v Galante rýchlosť z 300/300 Mbps na 1/1 Gbps s cenou pri dvojročnej viazanosti 22,90 € mesačne. Satro sa rozhodlo pre Galantu aj z hľadiska menšej rozlohy a vyspelej infraštruktúre, ktorá mu umožnila nasadenie rýchlejšieho pripojenia.

Program Junior s dvojročnou viazanosťou za 15,90 € zvýši rýchlosti zo 100/100 Mbps na 500/500 Mbps, program Standard navýši rýchlosť z 50/50 Mbps na 100/100 Mbps za 12,90€ a najlacnejší Basic program za 8,90 € pôjde rýchlosťou hore z 20/20 Mbps na 50/50 Mbps. Zvýšenie rýchlosti sa týka zatiaľ iba zákazníkov v Galante, ktorí majú pripojenie pomocou ethernetového kábla. Obrovskou výhodou všetkých balíkov Satro je, že nemajú žiaden FUP limit. Operátor pre redakciu FonTech.sk zároveň potvrdil, že plánuje rozširovanie aj do ďalších miest. Presný časový harmonogram však neuviedol.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (úprava redakcie)

Ostatní veľkí internetoví poskytovatelia, ako Telekom, Orange či SWAN tiež poskytujú 1 Gbps pripojenie, ktoré je však asymetrické, to znamená, že rýchlosť uploadu je nižšia, ako rýchlosť sťahovania. V cenovom porovnaní dostupných internetových služieb od rôznych poskytovateľov, ktoré sme robili približne pred dvoma mesiacmi, by tak nové balíky od Satro s vyššími rýchlosťami boli rozhodne konkurencieschopné a patrili medzi to najlepšie, čo na Slovensku vieš získať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom