Šéf spoločnosti PepsiCo zrejme vie niečo, čo my nie. V rozhovore pre portál CNBc povedal, že prvé dodávky elektrických ťahačov Tesla Semi očakáva ešte do konca tohto roka, no tie sa mali podľa spoločnosti Tesla začať dodávať až budúci rok, ešte dávnejšie informoval portál Electrek.

Spustenie výroby elektrického ťahača Tesla Semi je nekonečný príbeh. Od prvého predstavenia ubehli viac ako 4 roky a revolučný ťahač sa ešte stále nevyrába. Práce v texaskej továrni však finišujú a čoskoro by mala začať testovacia výroba prvých kusov.

Tesla

Kalifornská automobilka ešte v lete tohto roka oznámila, že aj keď beta výroba začne v tomto roku, prvé kusy dorazia zákazníkom až budúci rok. Ramonovi Laguartovi, CEO PepsiCo, sa ale táto správa asi nedostala, alebo vie niečo, čo my ostatní nie. Laguarta totiž očakáva, že jeho spoločnosť dostane prvé Tesla Semi ešte tento rok.

PepsiCo je totiž jedným z najväčších nákupcov elektrických ťahačov Semi. Takmer ihneď po predstavení si Pepsi objednalo až 100 kusov tohto vozidla. Prvých 15 kusov, ktoré plánuje Pepsi použiť na nový bezemisný projekt, by pritom mala dostať ešte tento rok.

Teslu Semi má rezervovanú aj Alza

Tesla Semi predstavuje pre mnohé spoločnosti inovatívny dopravný prostriedok v nákladnej doprave, ktorý im umožní znížiť náklady a zefektívniť prepravu na veľké vzdialenosti. Už krátko po predstavení pred takmer 4 rokmi táto elektrická novinka ohúrila množstvo zákazníkov.

Rezervácie doteraz poslalo veľa firiem zvučných mien, medzi inými aj Pepsi, Budweiser aj kuriérske služby ako FedEx či UPS. Pár kusov tohto elektrického ťahača si dokonca objednala aj Alza.

Tesla (Úprava redakcie)

Nakoľko však produkcia ešte stále nezačala, zákazníci, ktorí si Teslu Semi objednali, stále nevedia, kedy im bude kamión doručený. Rovnaký prípad pre FonTech.sk potvrdila aj Alza.

Máme rezervované dva Tesla trucky, ale zatiaľ sme nedostali bližšiu informáciu o termíne dodania,“ informoval FonTech.sk Jan Moudřík, riaditeľ expanzie e-shopu Alza.

Hoci nie je známe, kedy bude Tesla Semi v prevádzke spoločnosti Alza, e-shop už aktuálne využíva ďalšie elektromobily tejto automobilky. V prevádzke je niekoľko elektrických áut Tesla Model 3, ktoré firma ponúka zamestnancom ako služobné vozidlá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú