Plne elektrický crossover mladoboleslavskej automobilky má ísť do produkcie už koncom tohto roka. Škodovka však prototyp naplno testuje a ako informuje portál InsideEVs, maskovaný kus sa opäť objavil na horských cestách v Alpách.

Automobilky si na testovanie prototypov svojich noviniek zväčša vyberajú miesta, kde sa nenachádza príliš veľa zvedavých očí. Horské prostredia sú preto na takéto testy ideálne a svoje o tom vedia aj ľudia zo Škody.

Portál Motor1 zverejnil informáciu, že prvé testy Enyaqu začali už v máji, no zdá sa, že automobilka ešte potrebuje vychytať detaily, a tak maskovaný prototyp ešte raz poslala brázdiť alpské cesty.

Škoda Enyaq je postavená na platforme MEB, podobne ako Volkswagen ID.4. Podobnosti, respektíve odlišnosti s konkurenčným modelom od VW však zatiaľ kvôli kamufláži zhodnotiť nevieme.

Enyaq príde vo svojej produkčnej verzii hneď v niekoľkých konfiguráciách. Informácie o nich sme ti už priniesli v našom staršom článku, kde sme mali exkluzívnu možnosť vyskúšať si Enyaq na vidieckých cestách v okolí Dublinu.

Škoda

Pre záujemcov tak bude k dispozícii hneď 5 motorizácii a dve varianty pohonu. Enyaq so zadným pohonom si budeš môcť kúpiť v nasledovných konfiguráciách:

  • 55 kWh batéria – Výkon 109 kW / 146 koní, dojazd WLTP 340 km
  • 62 kWh batéria – Výkon 132 kW / 177 koní, dojazd WLTP 390 km
  • 82 kWh batéria – Výkon 150 kW / 201 koní, dojazd WLTP 500 km

Okrem toho sa budú dať kúpiť ďalšie dve špeciálne verzie a to Enyaq 80X s 82 kWh batériou, výkonom 195 kW / 261 koní, pohonom všetkých kolies a dojazdom 460 km a verzia RS s 82 kWh batériou, výkonom 225 kW / 301 koní, pohonom všetkých kolies a dojazdom 460 km. Či však jednotlivé modely dosiahnú sľubované dojazdy podľa WLTP ukážu až reálne skúsenosti z používania.

Papierovo zatiaľ vyzerá nový Enyaq veľmi dobre. Otázne tiež je, aké technológie sa podarí mladoboleslavskej automobilke do ich prvého elektrického crossoveru napratať, no a vo finále o popularite Enyaqu rozhodne hlavne jeho cenovka. Tá bude zrejme nižšia, ako v prípade ID.4, čo by novinke zo Škody výrazne zahralo do karát.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom