Nový ľudový smartfón od Apple by mal prísť na trh niekedy v polovici roka. Posledným renderom, ako by novinka mohla vyzerať je video od iGeeksBlog.

Aj keď zatiaľ nie je presne známe, ako sa nový iPhone bude presne volať, niektoré kľúčové informácie by mohli byť reálne. Či už teda Apple predstaví iPhone SE 2 alebo iPhone 9, podľa portálu iGeeksBlog bude zariadenie vyzerať nasledovne.

Youtube/Screenshot

Dizajn pripomínajúci staršie zariadenia

Ako sa už dlhé mesiace špekulovalo, iPhone SE 2 (iPhone 9) príde s dizajnom, ktorý podobá na starší iPhone 8. Súčasťou nového smartfónu od Apple bude teda hardvérové tlačidlo TouchID a 4,7-palcový LCD displej s pomerne veľkým rámikom na hornej strane zariadenia. Rozmery budú na úrovni 138,5 x 67,4 x 7,8 mm a v mieste, kde sa nachádza zadná kamera, však dosahuje hrúbka až 8,6 mm.

Youtube/Screenshot

iGeeks tiež predpokladá, že nový lacný iPhone prinesie podporu bezdrôtového nabíjania. Ako sme ťa už dávnejšie informovali na našom webe, nový smartfón od Apple ponúkne najnovší procesor A13 Bionic, ktorý zabezpečí dostatočný výkon hodný smartfónov v roku 2020. Sekundovať by mu mali 3 GB operačnej pamäte RAM.

Dvojitú alebo nebodaj kameru s viacerými objektívmi pravdepodobne nemôžeme očakávať. iPhone 9 alebo iPhone SE 2 dostane jeden objektív, ktorému bude napomáhať umelá inteligencia.

Z pamäťových verzií by mali byť k dispozícii dve – 64 a 128 GB s cenovkou začínajúcou na 400 dolároch. Všetky doterajšie informácie a rendery sú však zatiaľ neoficiálne, no zdroje, ktoré s týmito údajmi prichádzajú, sú častokrát veľmi presné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom