Teraz čítate
Video: Takmer bezramikové smartfóny Samsung Galaxy S8 a LG G6 v krutom teste odolnosti


Dve tohtoročné vlajkové lode prešli celkom krutým testom odolnosti. Čo si myslíš, znesie pády lepšie Samsung Galaxy S8 alebo LG G6?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vidieť padnúť tieto smartfóny je síce bolestivé, ale zároveň zaujímavé. Konštrukciu oboch modelov totiž z veľkej časti tvorí sklo. Displej a fotoaparáty G6-ky chráni ochranné sklo Gorilla Glass 3 a zadnú stranu má na svedomí Gorilla Glass 5. Galaxy S8 je zas celé pokryté sklom Gorilla Glass 5 kvôli ladným zaobleniam. Po obvodoch bočných strán oboch noviniek sa zas tiahne kovový rám.

Nenechaj si ujsť
Koľko stojí oprava nádherného displeja Samsungu Galaxy S8?


zdroj fotografie: Screenshot / PhoneArena / YouTube

Ochrana pre LG G6

Ochrana pre Galaxy S8

Varovanie pred spoilerom nie je potrebné, keďže aj tak nakoniec oba smartfóny nejaké praskliny a odreniny utrpia. Galaxy S8 aj LG G6 si spočiatku viedli celkom dobre, ale druhý menovaný smartfón skončil s pavučinou skrz celým displejom. Odreninám rohov sa však, samozrejme, nevyhli oba modely. Pre viac detailov si rozhodne pozri video nižšie. Ak teda plánuješ kúpu jednej z týchto vlajkových lodí a patríš medzi nešikovných používateľov, poriadne zváž kúpu ochranného krytu. Na nezaplatenie môže byť aj ochranné sklo, ale mal by si sa vyhnúť tejto značke.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • Zdeněk Anděl

    Myslim ze JerryRigEverything delal test na obou fonech a jestli to prezilo v jeho rukach tak to prezije skoro vsechno :D

  • Roman Matúš Labuš

    Lg G6 ma gorila glass 5?