Keď nám v minulom roku Xiaomi predstavilo svoj revolučný smartfón Mi MIX, mnohí ostali uchvátení po tom, čo uvideli jeho takmer bezrámikový displej. Po vzore tohto čínskeho giganta sa vybral aj kórejský Samsung, ktorý ale tento trend ešte vylepšil vo svojej novej S8-čke. Tá ponúka takzvaný „Infinity Display“, ktorý sa tiahne od jedného okraja prednej časti k druhému.

Kvôli veľkosti a dizajnu obrazovky nového Samsungu Galaxy S8/S8+ sú oba modely skutočne veľmi krehké. Displej je teda pri páde náchylný na poškodenie, a to aj napriek prítomnosti ochranného skla Gorilla Glass 5. Tento fakt taktiež potvrdil podrobný test odolnosti. V testovaní na YouTube kanále SquareTrade tak S8-čka získala nelichotivé prvenstvo, nakoľko výrazné poškodenie displeja sa na všetkých jeho stranách objavilo už po prvom páde.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Krásny dizajn Galaxy S8 je nočnou morou pri výbere ochranného krytu

Aj napriek tomu, že má nová novinka krehký displej, ten sa dá v prípade potreby pomerne jednoducho opraviť. Cena nového kusu taktiež nie je horibilná a dokonca je nižšia ako v prípade minuloročného modelu Galaxy S7, čo potvrdilo aj množstvo servisných stredísk. Pri rozbitej obrazovke zaplatí zákazník približne 184 €.

Tým je nový zobrazovací panel modelu Galaxy S8 lacnejší oproti tomu pre minuloročnú vlajkovú loď až o niekoľko desiatok eur. Výmena „Infinity displeja“ je tak vzhľadom na to, že sa jedná o špeciálny OLED panel pomerne jednoduchá. Ak by sa však podarilo rozbiť displej napríklad majiteľovi iPhonu 7, tak za novú obrazovku vytiahne z peňaženky okolo 210 až 250 € v závislosti od servisu. Samozrejme, stále sa jedná o autorizované strediská, ktoré disponujú profesionálnymi technikmi.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom