V minulom roku Xiaomi zahviezdilo v segmente smartfónov so svojim modelom Mi MIX, ktorý navrhol dizajnér Phillippe Starck. Už v tej dobe sme boli unesení nádherným dizajnom s minimálnymi rámikmi, no pán Starck má pre nás ďalšie prekvapenie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri prezeraní nového videa mnohých uchváti dokonalý bezrámikový dizajn, ktorého spodný rámik sa zmenšuje na úplné minimum. Veď ako môžeme vidieť, ledva si tam miesto nájde maličký objektív predného fotoaparátu. Krásne zahnuté okraje bez rámikov dodávajú Xiaomi Mi MIX 2 skutočne dokonalú podobu, ktorá bude oficiálne predstavená už čoskoro. S príchodom Mi MIX 2 majú prísť aj mnohé vylepšenia a okrem tých dizajnových sa dočkáme inovácií v reprodukcii zvuku či zabezpečenia snímačom odtlačkov prstov.

Dokonalosť s výkonom najlepších

Znova sa predpokladá, že nebude chýbať piezoelektrická technológia pre prehrávanie zvuku, no tá má byť teraz nielen dokonalejšia, ale aj obohatená o 2 externé reproduktory pre ešte dokonalejší zážitok. Medzi nimi sa bude nachádzať USB-C port. Ohromný výkon mu dodá kombinácia Snapdragonu 835 spolu s veľkou operačnou pamäťou RAM o kapacite 6/8 GB.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi to už o niekoľko dní rozbalí s novou cenovo dostupnou peckou. Predčasne zverejnilo oficiálne fotografie

K nej sa pridruží veľké interné úložisko s kapacitou až 128/256 GB. Zlepšenie malo prísť tiež po stránke fotoaparátov, a tak môžeme čakať, že zadnú stenu obsadí 12 MPx snímač Sony IMX386, pričom predná časť pod displejom pojme selfie fotoaparát s rozlíšením 8 MPx. Čerešničkou na torte bude samozrejme hlavné lákadlo – ohromný 6″ bezrámikový displej od Japan Display. Veľkou novinkou v ňom by mal byť zabudovaný snímač odtlačkov prstov, no tieto informácie neboli potvrdené.

Príde už čoskoro

Stále existujú isté nejasnosti napríklad ohľadom duálneho fotoaparátu, farebného prevedenia i cenovky tohto modelu. Jeho dve výkonové verzie by sa mali po predstavení predávať za veľmi prijateľnú cenu. Tá s menším výkonom môže byť dostupná za zhruba 515 € a variant s 8 GB RAM a 256 GB ROM si zákazník bude môcť zaobstarať za približne 640 €.

Prekvapením by však mala byť nová farebná verzia „Bright Silver“, ktorá môže byť v kombinácii s bezrámikovým dizajnom absolútne dokonalá. Na oficiálne odhalenie si však budeme musieť počkať, no nie príliš dlho. Konať sa má totiž už 12. septembra a ak sú vyššie spomenuté informácie blízko realite, tak ostatní konkurenti Xiaomi budú mať veľký problém s Mi MIX 2 udržať krok. Dovtedy sa však nechaj uniesť dokonalými zábermi tohto smartfónu priamo na videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
57%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
14%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]