Slovenskí operátori sa postupne začínajú pripravovať na ich najsilnejšie obdobie v roku – Vianoce. Orange aj Telekom len nedávno predstavili svoju vianočnú ponuku, pričom obaja stavili hlavne na veľké množstvo dát, či rôznorodé zariadenia na ktoré sme doteraz neboli zvyknutí. Na dáta sa zameriava aj najmladší operátor 4ka a zvedaví sme aj na to, s čím príde O2.

Ako už bolo vyššie spomenuté, tak dvaja najväčší operátori už majú predstavenie svojich vianočných kampaní za sebou. Operátori veľmi dobre vedia, že pre väčšinu, hlavne mladých zákazníkov je dôležitý veľký objem dát. Preto sa rozhodli ísť touto cestou aj počas Vianoc. Navyše, okrem bežných smartfónov si po novom budeš môcť vziať k svojmu paušálu aj také zariadenia ako smart kávovary, či robotické vysávače.

Orange rozdáva novým aj existujúcim zákazníkom

Orange sa zameral s rozdávaním dát na nových, ale aj existujúcich zákazníkov. Každý, kto aktuálne využíva službu Navzájom zadarmo dostane každý účastník 3 GB dát naviac až na obdobie 6 mesiacov. Aktiváciu dát je možné urobiť pomocou SMS alebo Môj Orange. Ak si k svojmu paušálu vyberieš aj nejaké zariadenie, dostaneš ďalšiu porciu dát vo výške až 10 GB, čo je naozaj slušná nádielka.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

Aj toto zvýhodnenie platí 6 mesiacov, pričom ho vieš využiť k akémukoľvek balíku Love, či Paušálu Go. Zákazníci, ktorí si vyberú drahší Paušál Go Biznis, dostanú 10 GB dát až na 9 mesiacov. Orange navyše upriami svoju pozornosť na kombináciu služieb do rôznych výhodných balíkov. Tento spôsobom sa mu overil a preto neplánuje do budúcna zvýhodňovanie jednotných služieb.

 

V Telekome aj ročné balíky za zvýhodnené ceny

Telekom začal s rozdávaním dát už počas jeho letnej kampane, ktorá mala medzi zákazníkmi  veľký úspech. Aj teraz sa môžu zákazníci tešiť na ďalšie voľné dáta, ktorú budú k dispozícii v novembri a decembri. Aktivovať ich bude možné exkluzívne v aplikácii Telekom.

Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO biznis, Happy a Bez záväzkov si voľné dáta môže aktivovať jeden krát za mesiac, pričom jeho platnosť je do konca daného mesiaca. Objem dát závisí od druhu paušálu a to od 250 MB do 25 GB, ako tomu bolo v lete. Využívať voľný balík dát budú môcť aj zákazníci s Easy kartou. K dispozícii budú mať 1 GB dát v novembri a 1 GB dát v decembri. Tento balík si však budú môcť aktivovať všetci zákazníci bez ohľadu na druh paušálu.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (Úprava redakcie)

V minulom roku prišiel Telekom s ponukou ročných balíkov dát. Tento rok ich ponúka tiež za zvýhodnených podmienok. Za balík zaplatíš raz a jeho platnosť je 365 dní. Z balíka si budeš môcť čerpať dáta ľubovoľne podľa tvoje potreby. Získať ho môžeš cez aplikáciu alebo fyzický kupón ako darček pod stromček. Väčší balík obsahuje 24 GB dát za 49 € a menší 6 GB dát za 19 €.

 

4ka zatiaľ bez vianočnej kampane, no aj naďalej s veľkým objemom dát

Najmladší operátor 4ka vianočnú kampaň ešte neohlásil, no do tohto článku sme ho zaradili z veľmi jednoduchého dôvodu. Je to práve 4ka, ktorá rozbehla na Slovensku takzvanú „dobu dátovú“, nakoľko ako prvá prišla s neobmedzenými dátami. Neskôr pribudli nové paušály, ktoré obsahovali desiatky gigabajtov dát.

4ka už teraz ponúka ku svojim paušálom SLOBODA + dáta vo výške 11 GB, 16 GB a neobmedzene. Aktivovať si vieš aj samostatný neobmedzený internet za 12 € mesačne, ktorý je taktiež bez viazanosti. Dostupné sú však aj rozličné dátové balíčky. Takzvané Denné nekonečno vieš získať za 1 € v ktorom budeš mať 10 GB platných 24 hodín. Za 2 € získaš 1 GB naviac platný 30 dní s automatickou obnovou.

 

Za 3 € vieš získať balík s 10 GB dát platný taktiež 30 dní, no bez automatickej obnovy. Pokiaľ sa ti 10 GB máli, tak je k dispozícii balík s 15 GB dát za 3 € na 30 dní bez automatickej obnovy. Pre tých najnáročnejších je za 3 € pripravený balík s neobmedzenými dátami bez automatickej obnovy, ktorý platí rovnako celých 30 dní.

Operátori sa na najsilnejšie obdobie v roku pripravili veľmi zodpovedne, o čom svedčí ich ponuka, ktorá je naozaj bohatá. Pozitívne je, že operátori počúvajú „hlas“ svojich zákazníkov a postupne sa snažia navyšovať dáta za čoraz prijateľnejšie ceny. Počkáme si ešte na to, s akou ponukou príde operátor O2 (4.11 je oficiálna tlačová konferencia, kde nebude chýbať ani naša redakcia), ktorý môže teraz „zamiešať kartami“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom